مد و استایل

سرآستین فرانسوی چیست؟ و نکاتی در مورد پوشیدن سرآستین فرانسوی

french-cuff
امتیاز دهید post

قبل از اینکه به جزئیات سرآستین فرانسوی بپردازیم، اجازه دهید مروری کوتاه بر مدل های سرآستین پیراهن داشته باشیم.

مدل های سرآستین پیراهن

سرآستین Barrel Cuffs

سرآستین های دکمه ای که به آن ها Barrel Cuffs ای نیز گفته می شود.آنها سوراخ های دکمه ای در یک طرف سرآستین آستین  و دکمه هایی در سمت دیگر دارند. از 1 تا 3 دکمه یا گاهی اوقات بیشتر. اگرچه یک تا دو دکمه استاندارد است فقط به این دلیل که تناسب سرآستین قابل تنظیم است.

سرآستین Barrel Cuffs انتخابی روزمره برای اکثر مردان است. و با انواع سبک های دکمه و مدل های سرآستین، برخی دیگر گزینه های همه کاره را ارائه می دهند در حالی که هنوز هم کاربردی هستند.

سرآستین فرانسوی

اتصال سرآستین

سرآستین‌های پیوند دارای سوراخ‌هایی در دو طرف هستند و همانطور که تصور می‌کنید قرار است به جای دکمه‌ها با پیوند بسته شوند.

دو مدل اصلی سرآستین پیوندی

1.سرآستین تکی

سرآستین‌های تکی که فقط یک لایه پارچه هستند که با یک پیوند به هم بسته می‌شوند، برای لباس هایی با کراوات سفید استاندارد هستند و اگر در این مقطع زمانی استاندارد نباشند، برای کراوات مشکی نیز قابل قبول هستند.

2.دستبند دوتایی

سرآستین‌های دوتایی، دوبرابر طولانی‌تر هستند و به صورت تا شده روی خود بسته می‌شوند. آنها انتخاب استاندارد این روزها برای لباس با کراوات مشکی هستند و همچنین جزء اصلی لباس های تجاری هستند. اگر هنوز حدس نزده اید، سرآستین های دوتایی بیشتر به عنوان سرآستین فرانسوی شناخته می شوند.

3.انواع دیگر سرآستین

همچنین چند نوع سرآستین دیگر مانند سرآستین‌های قابل تبدیل وجود دارد که بسته به نحوه پوشیدن آن‌ها، می‌توان آنها را با یک دکمه یا یک پیوند تغییر داد.

و در نهایت، ممکن است گاهی اوقات یک سرآستین دکمه دار را ببینید که دارای پارچه اضافی است که می تواند به سمت خود برگردد. این به عنوان سرآستین برگشتی یا گاهی اوقات سرآستین جیمز باند شناخته می شود.

french-cuff

ساخت سرآستین فرانسوی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، سرآستین‌های فرانسوی دارای طولی از پارچه هستند که روی خود تا می‌شوند و سپس با دکمه‌های سرآستین به هم بسته می‌شوند، در دو طرف سرآستین سوراخ‌هایی وجود دارد که از تمام لایه‌های پارچه عبور می‌کند. به عبارت دیگر، اکثر سرآستین ‌های فرانسوی معمولاً دارای چهار سوراخ در یک سرآستین هستند. با این حال، برخی از تولید کنندگان سوراخ های بیشتری را در قسمت داخلی سرآستین در مجموع شش سوراخ در نظر می گیرند. این کار در اصل به این دلیل انجام می شد که اگر لبه کاف ساییدگی یا لکه ای وجود داشت، مرد بتواند آن را در وسط روز بدون نگرانی در مورد مشاهده آن لکه تنظیم کند.

یکی از تولیدکنندگانی که این کاف‌های فرانسوی شش سوراخ را ارائه می‌کند، خرده‌فروش بریتانیایی Charles Tyrwhitt است از این سرآستین‌های قابل تنظیم دارند. به این ترتیب وقتی دست‌هایمان را به اطراف می‌چرخانیم، سرآستین‌ها از زیر آستین‌های کت بیرون نمی‌آیند. برخی از تولیدکنندگان پیراهن ممکن است دکمه‌ای را در قسمت داخلی سرآستین فرانسوی تعبیه کنند تا کار را ایمن‌تر کرده و پیوندها را کمی آسان‌تر کند. این دکمه در قسمت داخلی سرآستین نباید با یک دکمه دستکش که روی برخی از پیراهن ها کمی بالاتر از آستین قرار دارد اشتباه گرفته شود..

french-cuff

سرآستین‌های فرانسوی می‌توانند مانند سایر مدل‌های سرآستین در اشکال مختلفی باشند. لبه‌های صاف برای سرآستین ‌های فرانسوی رایج‌تر هستند، اما لبه‌های گرد، لبه‌های زاویه‌دار یا لبه‌های میتر را نیز خواهید دید.

چرا به آن ها سرآستين فرانسوي ميگويند

برای پاسخ به این سوال، باید به تاریخچه سرآستين دوبل بپردازیم. حداقل از قرن شانزدهم، افراد طبقه بالا از روبان های ظریف برای جلوگیری از باز شدن انتهای آستین پیراهن خود استفاده می کردند. این عمل تزیین مچ دست با نوعی تزئین در طول قرن ها ادامه یافت. در اوایل قرن نوزدهم، زمانی که سبک مدرن پیراهن در حال ظهور بود، سرآستین‌ها با سرآستین‌هایی که با پیوند محکم شده بودند، جایگزین شدند.

Napoleon Bonaparte

به عنوان مثال، رمان «کنت مونت کریستو» در سال 1844، الکساندر دوما، شخصیت بارون دانگلار، بانکداری را نشان می‌دهد که دکمه‌های سرآستین‌های آراسته‌ای را با پیراهن‌های دو بندش می‌پوشد. یکی از داستان‌های آخرالزمانی همچنین ادعا می‌کند که سرآستین‌های فرانسوی زمانی شروع شد که ناپلئون برای پیراهن‌های سربازان ارتش خود، آستین‌های بلند بیشتری سفارش داد. با این حال، هیچ مدرک تاریخی برای حمایت از این نظریه وجود ندارد، بنابراین این در واقع بیشتر یک داستان سرگرم کننده است.

به هر حال، اصطلاح سرآستين فرانسوی تا زمانی که این سبک به آمریکا مهاجرت کرد، واقعاً مورد استفاده عمومی قرار نگرفت. به عبارت دیگر، ممکن است صرفاً نامیدن آن کاف فرانسوی باعث شود که برای مصرف‌کنندگان آمریکایی کمی عجیب‌تر و خاص‌تر به نظر برسد. و از آن زمان به بعد این اصطلاح ماندگار شده است و این اصطلاحی است که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

دستورالعمل های ساده برای پوشیدن سرآستين فرانسوی

دیدگاه سنتی در مورد این موضوع این است که سرآستین‌های فرانسوی واقعاً باید فقط در سناریوهای رسمی‌تر پوشیده شوند. حتی برخی استدلال می کنند که پوشیدن سرآستین  فرانسوی با کت بلیزر یا کت اسپرت همراستا است.

با این حال، از آنجایی که استانداردهای لباس های روزمره در نیم قرن گذشته و در 10 تا 15 سال گذشته آرام تر شده اند، ما شاهد افزایش مجدد علاقه به لباس های مردانه بوده ایم. برخی از این قوانین سبک قدیمی اکنون می توانند آزادانه تر  اصلاح شوند. بنابراین، اگرچه برخی از سنت‌گرایان ممکن است کمی نگاه پرسش‌آمیز به شما نشان دهند، ما معتقدیم که شما قطعاً می‌توانید پیراهن‌های فرانسوی را در محیط‌های غیررسمی‌تر از کراوات مشکی یا کت و شلوارهای تجاری یقه سفید بپوشید.

french-cuff

به عنوان تنها چند نمونه از این، طراح مد، تام فورد، چند سالی است که از سرآستین های فرانسوی بدون کراوات استفاده می کند. و اینجا در Gentleman’s Gazette، بنیانگذار سون رافائل اشنایدر، تخمین می زنند که در حدود 75 درصد مواقع پیراهن های فرانسوی می پوشد.

من معتقدم که پوشیدن این سرآستین ها همراه با دکمه‌های سرآستین جذاب و خاص برای ایجاد حال و هوای مطبوع، راهی عالی برای نشان دادن کمی بیان شخصی بدون تضعیف است. در واقع، یک مجموعه معمولی روزمره خاص برای شما یک پیراهن سرآستین فرانسوی است که بدون هیچ چیزی روی آن به اضافه یک جفت شلوار و کفش غیر رسمی است..

نکاتی در مورد پوشیدن سرآستین فرانسوی

اول از همه، همیشه ایده خوبی است که در انتهای هر چیزی که می پوشید، حداقل کمی خلاقیت را نشان دهید.  یک کت و شلوار، یک کت اسپرت یا حتی یک ژاکت. شما می‌توانید برای اینکه همیشه تا یک سانت از آستین پیراهن را زیر این نوع لباس‌ها قابل رویت نگه دارید، عکس بگیرید تا مطمئن شوید که مردم می‌دانند که شما عمداً سرآستین فرانسوی پوشیده‌اید. البته به خاطر داشته باشید که اگر چیزی با آستین های فشرده تر مانند ژاکت می پوشید، ممکن است بخواهید جهت سرآستین ها را کمی متفاوت تر کنید.

french-cuff

در جایی که سرآستین‌های فرانسوی معمولاً به سبک قرار کاری پوشیده می‌شوند و قسمت‌های داخلی هر دو طرف سرآستین در کنار هم قرار می‌گیرند، همچنین می‌توان آن‌ها را شبیه‌تر به سبک های دیگر پیکربندی کرد انواع مختلفی از دکمه‌های سرآستین وجود دارد که می‌توانید با پیراهن‌های سرآستین فرانسوی خود مطابق با موقعیت مناسب ست کنید. شما باید بین حس سبک شخصی خود و رسمی بودن محیطی که در آن خواهید بود تعادل ایجاد کنید. البته انواع دکمه سرآستین فلزی در موادی مانند طلا، نقره، پلاتین و غیره وجود دارد. و در انتهای دیگر طیف، سبک‌های ساده گره پارچه‌ای از دکمه‌های سر دست وجود دارد که گره‌های ابریشمی نیز نامیده می‌شوند که قطعاً معمولی‌تر هستند.

نتیجه گیری

برای پاسخ به این سوال که چه زمانی پوشیدن پیراهن آستین فرانسوی مناسب است؟ پاسخ کوتاه و ساده تقریباً هر زمان که بخواهید با چند استثنا کلیدی است. همانطور که گفتیم، فقط مطمئن شوید که سرآستین‌های فرانسوی و دکمه‌های سرآستین همراه آن بر لباسی که می‌پوشید تسلط نداشته باشند. از کمی احتیاط استفاده کنید و موقعیت های بسیار متنوعی خواهید داشت که در آن دکمه سرآستین و پیراهن سرآستین مناسب هستند.

معرفی استایل خاص و خرید عالی با تنوع زیاد در سایت ناپولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *