مد و استایل

5 روش مؤثر جهت رفع پف صورت

روش های رفع پف صورت
4/5 - (1 امتیاز)

وقتی از خواب بیدار میشوید و در اینه خود را میبینید ممکن است متوجه پف و تورم در صورت خود شوید. پف صورت مخصوصا در خانم ها میتواند ازار دهنده باشد. پف صورت میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه جهت آشنایی و برطرف کردن پف صورت در سایت ناپولی با ما همراه باشید.

دلایل ایجاد پف صورت

عفونت در بدن

تأثیر عفونت بدن بر پف صورت

عفونت های سینوسی، دهان،بینی ، گلو ، معده و روده میتوانند باعث ورم در صورت شوند و برای برطرف کردن آن باید به پزشک مراجعه کنید.

عفونت دندان هم در نظر بگیرید که میتواند باعث ورم و عفونت در صورت شود.

ورم به دلیل آلرژی

آلرژی و پف صورت

واکنش الرژیک میتواند دللایل مختلفی مانند الرژی فصلی به گرده گل و گیاه، به حیوانات خانگی، و گرد و خاک داشته باشد و باعث ورم صورت بشوند . برای پیشگیری سعی کنید از عوامل الرژی زا دوری کنید و جهت برطرف کردن آن میتوانید از دارو های ضد الرژی استفاده کنید.

سندروم کوشینگ

سندروم کوشینگ

هنگامی که در بدن هورمون کورتیزول بیش از حد ترشح میشود باعث سندروم کوشینگ میشود و افرادی که به این اختلال دچار هستند صورتی متورم و پف کرده دارند که برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید.

خوابیدن روی صورت

خوابیدن روی صورت باعث تجمع اب و مایعات زیر بافت های پوست میشود که میتواند یکی از رایج ترین علل های ورم صورت باشد که به راحتی میتون آن را برطرف کرد.

حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی

حساسیت به لوازم آرایشی و پف صورت

هنگام اسفاده از لوازم ارایشی جدید ممکن است پوست شما به آن واکنش دهد و باعث قرمزی و پف صورت و ورم در آن شود. گاهی ممکن است بعد از چند سال نیز به لوازم آرایشی روتین مورد استفاده خود واکنش نشان دهید. در صورت مشاهده حساسیت شما باید لوازم ارایشی خود را عوض کنید. در هنگام مصرف اگر دچار واکنش شدید ، شدید به پزشک مراجع کنید.

تأثیر خواب بر روی پف صورت

تأثیر خواب بر روی پف صورت

خواب کافی میتواند تأثیر بسیار زیادی بر روی سلامت شما داشته باشد و باید تعادل را رعایت کنید. اگر خواب کافی نداشته باشید و یا بیش از حد بخوابید میتواند باعث تورم یا پف صورت شود. سعی کنید خواب کافی داشته باشید تا به این مشکل دچار نشید.

خوردن غذای شور

خوردن بیش از حد غذای شور میتواد باعث اِدم یا تجمع مایعات در بافت های بدن شود و در ناحیه صورت نیز میتواند باعث ورم شود. برای برطرف کردن آن نیاز به مراجعه پزشک و مصرف دارو دارید.

روش های رفع پف صورت

اگر پف و ورم صورت شما به دلایل پزشکی و بیماری نباشد میتوانید از روش های زیر برای رفع پف صورت خود استفاده کنید.

آب سرد

شستشو با آب سرد جهت رفع پف صورت

آب سرد مویرگ های صورت را منقبض میکند و باعث میشود پف صورت کم بشود و قرمزی صورت را هم برطرف میکند. از دوش آب سرد هم میتوایند استفاده کنید تا آبرسانی بهتر انجام شود. همراه با آب سرد از صابون های ضد التهاب هم میتوانید استفاده کنید.

ماساژ صورت با یخ

ماساژ صورت با یخ جهت رفع پف صورت

در کل استفاده از سرما باعث رفع قرمزی و پف صورت میشود و همانند آب سرد میتوانید با تکه های یخ صورت خود ماساژ دهید و ماساژ باعث عبور بهتر جریان خون نیز میشود. بیشتر روی قسمت های متورم و قرمز تمرکز کنید تا زودتر برطرف شوند.

استفاده از غلتک یا رولر صورت

استفاده از رولر صورت جهت کاهش پف صورت

رولر صورت از قدیم در چین مورد استفاده قرار میگرفته و دارای سنگ یشم است که اعتقاد بر ان دارند که خواص درمانی دارد .استفاده از رولر مانند ماساژ با یخ است و بهتر است ان را در یخچال قرار دهید تا تأثیر بهتری داشته باشد. استفاده از رولر صورت باعث افزایش جریان خون در صورت میشود و بر روی بافت و کلاژن صورت تاثیر مثبتی دارد و از چروک شدن پوست جلوگیری میکند. .

توجه به تغذیه

تأثیر تغذیه بر پف صورت

تغذیه مصرفی یکی از مهمترین عوامل تأثیر گذار بر روی سلامت است و باید بسیار به آن توجه شود. غذاهایی که باعث کم آبی در بدن شوند میتوانند در پوف صورت تأثیر گذار باشند. کافئین، الکل و غذاهایی که سدیم و نمک بالایی دارند بیشترین تأثیر در این زمینه را دارند.کافئین و الکل علاوه بر تأثیری که بر روی تجمع بافت ها و سیستم بدن دارند باعث به هم خوردن تعادل خواب هم میشوند که تاثیر زیادی بر پف صورت دارد. سعی کنید در طول روز از مایعات زیاد استفاده کنید.

آبرسانی به پوست

استفاده از کرم آبرسان جهت رفع پف صورت

آبرسانی به پوست بسیار مهم است و میتوانید از کرم های مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید. از پوست میوه هایی مانند خیار نیز میتوانید استفاده کنید و پوست های خیار را به مدت ده دقیقه روی پوست خود قرار دهید تا علاوه بر آبرسانی املاح موجود در خیار باعث طراوت صورتتان میشود. از روغن های مخصوص صورت هم میتوانید استفاده کنید.

سخن آخر

همانطور که گفته شد در بعضی از موارد میشود پف صورت را با روش های خانگی برطرف کرد و بعضی اوقات هم باید از پزشکان و کلینیک کمک گرفت. در کل سعی کنید از روش های پیشگیرانه کمک بگیرید تا به مشکلی دچار نشوید تا بخواهید آن را حل کنید.

معرفی استایل خاص و خرید عالی با تنوع زیاد در سایت ناپولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *