مد و استایل

چگونه میتوان یک فشن استایلیست شد؟

امتیاز دهید post

بازیگران، موسیقی‌دانان، سیاستمداران و مدیران تجاری اغلب با ظاهری فوق‌العاده در محل کار ظاهر می‌شوند، اما بسیاری از آنها رازی دارند: کمد لباس‌هایشان توسط یک مد حرفه‌ای طراحی شده است. اگر فکر می‌کنید چشم‌هایی دارید که می‌تواند دیگران را عالی جلوه دهد، ممکن است شغل فشن استایلیست برای شما مناسب باشد.

محتوا پنهان

  فشن استایلیست چیست؟

یک فشن استایلیست حرفه ای است که تمام جنبه های زیبایی بصری افراد را هماهنگ می کند تا آنها را تا حد ممکن شیک و جذاب نشان دهد.

استایلیست‌های مد ممکن است در طیف گسترده‌ای از صنایع به کار گرفته شوند و ممکن است با مشتریانی کار کنند که کاملاً مشهور هستند یا فقط می‌خواهند بهترین ظاهر خود را داشته باشند. برخی از استایلیست ها در نوع خود مشهور هستند.

fashion-designing

برای تبدیل شدن به یک  فشن استایلیست به چه چیزهایی نیاز دارید؟

1. یک دوره کارآموزی ببینید

پیدا کردن یک دوره کارآموزی در یک آژانس مد یک نقطه شروع عالی است، به خصوص اگر می خواهید یک استایلیست مشهور باشید. بیشتر صنعت مد بر اساس توصیه‌ها کار می‌کند، بنابراین کار به عنوان یک کارآموز و سپس به عنوان دستیار یک استایلیست به شما امکان می‌دهد از بهترین‌ها بیاموزید و در عین حال ارتباطات حرفه‌ای معناداری برقرار کنید. دوره های کارآموزی به شما این شانس را می دهد که تجربه واقعی سبک را تحت هدایت یک مربی درک کنید.

2.یک نمونه کار ایجاد کنید

شروع به جمع آوری یک لوک بوک یا نمونه کار کنید تا کار خود را به عنوان یک سبک به نمایش بگذارید. نمونه کار به مشتریان بالقوه اجازه می دهد تا بهترین کار شما را ببینند تا بتوانید یک پایگاه مشتری گسترده تر و با مشخصات بالا بسازید. یک نمونه کار به درستی می تواند به شما کمک کند تا شغل و مشتری پیدا کنید و شغل فشن استایلیست خود را شروع کنید.

3.شبکه کاری خود را ایجاد کنید

از موقعیت کارآموزی یا دستیار خود برای تقویت مهارت های شبکه خود استفاده کنید. ارتباط با سایر متخصصان صنعت به شما کمک می کند تا ارتباطات ارزشمندی ایجاد کنید و شهرت عالی ایجاد کنید. تبلیغات دهان به دهان می تواند باعث ایجاد یا شکستن حرفه ای در صنعت مد شود، و شما می خواهید یک شبکه قوی برای کمک به کسب مشتریان وفادار بسازید.

4.تحقیق کنید

در حالی که یک روز زندگی یک  فشن استایلیست می تواند شامل شلوغی و شلوغی زیادی باشد، اغلب شامل روزهایی است که در مقابل لپ تاپ مشغول تحقیق هستند. برای تحقیق در مورد ظاهرهای مختلف وقت بگذارید و از روندهای آینده در دنیای استایل مطلع شوید. بسیاری از استایلیست ها از تحقیقات برای ایجاد سبک های جدید یا پیش بینی نیازها و خواسته های عکاسی آینده استفاده می کنند.

5. دیدگاه خود را متمایز تر کنید

حتماً دیدگاه زیبایی شناختی خود را به عنوان یک هنرمند و صاحب سبک اصلاح کنید. سلیقه شخصی است و ممکن است سبک شما در ابتدا توسط دیگران قابل درک نباشد. با این وجود، باید صبور باشید و نسبت به بینش خود مشتاق باشید و باید به خود ایمان داشته باشید. وظیفه یک استایلیست تفسیر یک ایده و اجرای آن است. این فرآیندی است که تنها با بیرون رفتن با ذهنیت خلاقانه و تحقق آن می توان آموخت.

6.مدرک یا مدرک مربوطه را تکمیل کنید

حتی اگر مدرک برای این رشته لازم نیست، گذراندن دوره‌ها و کسب مدرک دیپلم به عنوان یک استایلیست مد می‌تواند به شما در یک بازار رقابتی برتری دهد. کلاس ها می توانند به شما در درک بهتر تاریخچه هنر و مد کمک کنند.

شما همچنین می توانید با معلمان کلاس های خود ارتباط برقرار کنید، که ممکن است به شما کمک کند یک دوره کارآموزی پیدا کنید و شروع به توسعه شبکه حرفه ای خود کنید. در صورتی که می خواهید کسب و کار خود را به عنوان یک صاحب سبک راه اندازی کنید، دوره های تکمیلی مدیریت کسب و کار نیز می تواند به شما کمک کند.

tailors

چشم انداز شغلی و حقوق یک فشن استایلیست چقدر؟

مد هرگز از مد نمی افتد، و بنابراین، چشم انداز شغلی برای این صنعت معمولاً سال به سال ثابت است. میانگین حقوق اولیه در بریتانیا برای یک آرایشگر جوان حدود 15000 پوند است، در حالی که یک استایلیست معتبرتر احتمالاً بین 22000 تا 35000 پوند درآمد دارد. استایلیست هایی که مشتریان شرکت های بزرگ یا افراد مشهور را جذب می کنند نیز می توانند حقوق بسیار بیشتری نسبت به میانگین دریافت کنید

یک فشن استایلیست چکاری را انجام میدهد ؟

fashion-Designer

شرح شغل یک فشن استایلیست بسیار گسترده است. برخی از کارهای معمولی که آنها با آن روبرو خواهند شد عبارتند از:

1.شرکت در نمایش های باند، نمایشگاه های برند، و رویدادهای مختلف صنعت مد برای مطلع شدن از آخرین روندها و سبک ها.

2.تحقیق در مورد مد دوره های قبلی (از طریق مجلات، فیلم ها یا یک لوک بوک قدیمی) برای طراحی زیبایی شناسی مناسب دوره.

3.تهیه پوشاک از مجموعه ای از برندها و تولیدکنندگان در سراسر جهان.

4.مدل های مشاور، عکاسان، آرایشگران، هنرمندان آرایش، طراحان لباس، مدیران خلاق برند، و مدیران هنری، سردبیران مجلات.

5.. کار با چهره های عمومی برای ایجاد زیبایی بصری شخصی. این ممکن است شامل خرید شخصی و خدمت در نقش یک آرایشگر شخصی باشد.

6.کمک به خریداران لباس برای زنجیره های خرده فروشی عمده.

 فشن استایلیست ها کجا کار میکنند؟

work  fashion stylist

فشن استایلیست ها میتوانند در تمام زمینه های زیر فعالیت کنند:

1. در عکاسی حرفه ای.

2. در مجموعه تبلیغات چاپی و تبلیغات تلویزیونی.

3. در مجموعه موزیک ویدیوها.

4. در یک کمپین سیاسی، حفظ ظاهر نامزدهای انتخاباتی.

5. در اتاق خبر تلویزیون.

6. مشاوره یک تیم ورزشی در مورد لباس فرم.

7. مشاوره دادن به یک طراح لباس برای آماده شدن برای یک فیلم یا نمایش تلویزیونی (در این نقش، آنها اغلب به عنوان “استایلیست لباس” شناخته می شوند)

8. ایجاد یک سبک شخصی برای یک چهره عمومی فعلی یا مشتاق.

  5 نکته ضروری برای موفقیت به عنوان یک فشن استایلیست:

فشن استایلیست

به ظاهر طراحی حرفه ای فشن کار سختی است. به عنوان یک سبک، شما باید:

1. مهارت های شبکه ای قوی را توسعه دهید. به عنوان یک سبک، شما باید یک پایگاه مشتری ایجاد کنید، با طراحان و متخصصان صنعت ارتباط برقرار کنید و در رویدادهای صنعتی متعدد شرکت کنید. اگر عقب بیفتید، رسیدن به آن دشوار است – فشن یک صنعت به طور قابل توجهی درحال بیشرفت  است.

2. روابط شخصی و حرفه ای نزدیک را توسعه دهید. روابط شخصی برای دستیابی به مشتریان سبک جدید ضروری است. در حالی که ممکن است برخی از فشن استایلیست‌ها به دلیل حضور مشتری روی فرش قرمز یا مجلات مد برجسته مورد توجه قرار گیرند، بیشترین تجارت از دوستان و همکاران مشتریان فعلی انجام می‌شود

3. برای موفقیت خجالتی نباشید ، سعی کنید به مهمانی ها  دعوت شوید و در هنگام ساختن کسب و کار خود از مشاوران موفق خود دریغ نکنید.

4. تجربه مهمتر از مدرک است. از نظر تحصیلات، برخی از  فشن استایلیست‌ها دارای مدرک لیسانس یا حتی فوق لیسانس هستند، اما هنگام مصاحبه برای استایلیست شخصی ، ممکن است موضوع دانشگاه هرگز مطرح نشود. سالها تجربه در این صنعت درهای بیشتری را نسبت به یک مدرک خاص باز می کند. 5. به روز باشید. اگر به زیبایی شناسی علاقه مند هستید، در مورد روندهای مد به روز هستید، به حس سبک خود اطمینان دارید، مهارت های ارتباطی قوی دارید و مایلید ساعات طولانی را برای کارهایی که گهگاهی شمارا کمی خسته می کند وقت بگذارید، حرفه ای به عنوان یک استایلیست مد ممکن است ایده آل باشد.

تفاوت بین یک ویرایشگر فشن  و یک  فشن استایلیست چیست؟

تفاوت بین استایلیست و ویرایشگر فشن

این اصطلاحات می توانند قابل تعویض باشند، اما همیشه اینطور نیست. به عنوان مثال، نقش های مختلف یک ویرایشگر مد و یک استایلیست را در یک عکس برداری در نظر بگیرید:

1.یک ویرایشگرفشن مسئول ظاهر و حال و هوای عکس است. آنها کسانی هستند که عکاس، لباس، مکان و مدل را انتخاب می کنند.

2. یک استایلیست نیز گاهی اوقات همه این کارها را انجام می دهد، اما این اصطلاح می تواند به شخصی نیز اشاره کند که لباس را برای عکسبرداری یا ظاهر عمومی انتخاب می کند.

فشن استایلیست های مشهور دنیا

کریستینا الریچ، ، پترا فلانری، کارل لاگفرلد ، براندون ماکسول که استایلیست مشهور لیدی گاگا است یکی از فشن  استایلیست های مشهور،  خلاق  ستارگان هالیوودی به شمار می رود. حتی بیژن پاکزاد که  اصالت ایرانی دارد  و در سطح جهانی فعالیت میکند.

سخن پایانی:

برای اینکه یک فشن استایلیست ماهر شوید باید مطالعه زیاد داشته باشید و همراه شدن با فشن بلاگر ها و فهم آن ها و برسی استایل افراد مشهور در فرش قرمز از جمله کارهایی هست که میتواند باعث ارتقا اطلاعات شما در حوزه  شناخت مدو لباس روز جهان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *