مد و استایل

استایل هنری چیست و چطور میتوان به این سبک لباس پوشید

Artistic-clothing-style
امتیاز دهید post

شناختن استایل هایی که در دنیای مد وجود دارد باعث میشود که با فرهنگ و سلایق های مختلف آشنا شوید وهم اینکه استایلی جذاب را برای خود فراهم کنید. یک استایل خوب باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و اینکه نسبت به خود حسی بهتر پیدا کنید.یکی از این موارد استایل های  جذاب در صنعت مد و فشن استایل هنری است. استایل هنری زیر مجموعه ای از هنر میباشد و هیچ محدودیتی ندارد .

استایل هنری چیست؟

کلمه هنری معمولا در حال توصیف چیزی است که برای چشمانمان خوش آیند هست. اما هر چیزی که مارا جذب کند لزوما هنر نامیده نمیشود . افرادی که به سبک هنری علاقه دارند  معمولا به دور از سبک های  مرسوم و ترند های مد که جدیدا پا به سنت مد گزاشته اند حرکت میکنند.

در صنعت مد و فشن استایل هنری به استایلی گفته میشود که داخل آن از ایتم و رنگ و دیگر عنصر های متاثر از مبانی هنر های تجسمی شکل گرفته باشد.از مواردی که میتوان به عنوان هنر تجسمی نام برد،هارمونی،تناسب، کنتراست هستند. طرفدارن این نوع سبک اقلام دست ساز و لباس کلاسیک را ترجیح میدهند.در صنعت مد فعاليت هاي زيادي  وجود دارد كه در حوزه ي هنر قرار ميگيرند. از چرم دوزي گرفته تا طراحي پارچه ،خياطي، صنايه دستي و ساخت جواهرات كه به عنوان هنر كابردي كه در زير مجموعه هنر تجسمي قرار ميگيرند.

artsy-style

استايل ها عناصر مشتركي با يكديگر دارند اما ويژگي هاي زيادي استايل ها را از يكديگر جدا ميكند،استايل هاي مثل رترو،وينتيج، بوهو ، پانك ، شباهت زيادي به استايل هنري دارند. و حتي بعضي از آيتيم هايشان شبيه استايل هنري است در نتيجه نبايد آن هارا با يكديگر اشتباه گرفت.

در استایل هنری آزادی و خلاقیت وجود دارد که میتوانیم استایل آوانگارد را به استایل هنری نزدیک بدانیم. اما این استایل ها باهم تفاوت هایی نیز دارند. در استایل هنری عناصر در راستای پایه های مبانی هنر تجسمی باهم ترکیب میشوند اما در استایل آوانگار هیچ قانونی وجود ندارد.تاريخچه استايل هنري

تاريخچه استايل هنري

در نیمه ی دوم  قرن 19میلادی سبک هنری یک جنبش مد بود که بر اساس سادگی آن شکل گرفت. این جنبش  در اوایل دهه 1850 میلادی تحت تاثیر محافل هنری همانند پیشارافائلی‌ها توسعه و گسترش یافت. در قرن 19 استایل هنری تشکیل شده از لباس های زنانه گشاد وبلندی بود که از سبک های قرون وسطی گرفته شده بودند.

سبک هنری  مورد توجه و استفاده زنان و نقاشان آن دوره قرار گرفت، لباس های ساده که اغلب با آستین های بلند پف دار ولباس های گشاد وراحت داشتند.

old-artsy

داخل این سبک از پارچه هایی تهیه شده بود که از موتد رنگی طبیعی ، در تم رنگ مختلف با ترکیب رنگهایی همانند سفید و خاکستری استفاده میشد. که روی آن ها با هنر هایی همانند قلابدوزی و گلدوزی به زیبایی آن را چندین برابر میکرد.

در دهه 1860 میلادی ، استایل هنری در محافل هنرمندان و متفکران آن زمان  به دلیل زیبایی طبیعی این مدل استایل محبوبیت زیادی یافت و به دلیل کیفیت بالای مواد و پارچه استفاده  شده برای استایل هنری و طراحی بسیار زیبا خیلی زیاد مورد توجه مردمان آن دوره قرار گرفت.

در اوایل قرن 19 سبک هنری همواره در بین فعالین و طراحان مد طرفداران خاص خود را داشت . از طراحان مد آن زمان میتوان پرادا(Prada) ، لوییس ویتون(Louis Vuitton) ، السا اسکیاپارلی(Elsa Schiaparelli) ، استلا مک کارتنی (Stella McCartney) نام برد. این طراحان مد داخل استایل هنری از تصاویر،نقاشی ها و ترکیب رسانه و هنر دیجیتال الهام میگرفتن.

طرفداران استایل هنری چه کسانی هستند؟

طرفداران استایل هنری را معمولا هنرمدانی هستند که  در نظر گرفتن سبک کاریشان ، نگاه شخصیت آنان به ترکیب رنگ ها و  رشته هنرشان استایل متفاوتی را در پوشیدن لباس خود ایجاد میکنند.

گاهی ممکن است افرادی که هیچ سر و کاری با هنر ندارند به استایل هنری علاقه مند شوند، کسانی که به هنر علاقمند هستند و از استایل هنری استفاده میکنند الگوی کسانی میشوند که اصلا هنرمند حرفه ای نباشند اما به دلیل علاقه به این نوع سبک لباس پوشیدن استایل هنری را انتخاب کرده اند.

استایل هنری

یکی از خاصیت های سبک هنری این است که برای هر فرد کاملا متفاوت است به دلیل اینکه ایده و خلاقیت هر فرد با فردی دیگر در هنر یکسان نیست وبه همین دلیل است که افراد اهل هنر سبک های خاص خود را دارند.

طرفداران استایل هنری از سبک های سنتی پیروی نمیکنند و گاهی ممکن است هنرشان باعث نوآوری شود و روندی جدا از صعنت مد و فشن پیدا کند.

بسیاری از افراد هنر و مد را یک روح میدانند به همین خاطر  هر هنری میتواند برای طراحان الهام بخش شود. از طراحان مشهور میتوان الکساندرمک‌کوئین و السا‌اسکیا پارلی را نام برد که تلاش کردند پیوند میان هنر و مد را همیشه زنده نگه دارند و لباس ها را به آثاری هنری تبدیل ساختن.

چطور به سبک استایل هنری لباس بپوشیم

شما باید مبانی هنر را بشناسید تا اینکه یک استایل هنری جذاب و زیبا را برای خود فراهم کنید. با دانستن مبانی هنری شما خیلی آسان متوجه میشوید که لباس شما از چه خوصیت های باید بهرمند  باشد. برای اینکه استایل هنری مربوط به خودتان را ایجاد کنید شما باید اصول  چیدمان در ترکیب هنری را بدانید.

در مرحله بعد تلاش کنید علاقه خود را به خوبی درک کنید. به طور مثال چه رنگ هایی برای شما جذاب تر است؟ و کدام یک از صنایع دستی شمارا جذب میکند؟ این کار نقش مهمی در آیتم های استایل  شما دارد. برای این مدل استایل سعی کنید به سلیقه ی خود رجوع کنید و از استایل دیگران تقلید نکید چرا که با اینکار میتوانید استایل شخصی خودتان را بسازید.

سبک استایل هنری

برای تهیه یک استایل هنری کافیست به مغازه های مزون، فروشگاه هایی صنایع دستی و نوستالژی، الیافت هنری بروید.

شما میتوانید طرح لباس مد نظرتان را به یک خیاط ماهر بسپارید تا خیاط آن طرح را برای شما آماده کند.

از ویژگی های استایل هنری، استفاده ی صنایع دستی در آن هست. تزِییناتی که میتوانید در لباس خود استفاده کنید عبارت اند از گل دوزی، چرم های دست دوز، بافتنی ، قلاب بافی، نقاشی ، ترمه، استقاده کردن از این تزیینات در استایل خود سبک  شما را بسیار به استایل هنری نزدیک میکند

استایل هنری لباس

بهترین استایل هنری که میتواند برای آقایان استفاده شود استفاده از پیرهن دکمه دار گشاد دست دوز،کفش های همانند کفش گیوه ای مردانه ، تیشرت های باطرح های هنری چاپی، شلوار هایی که در آن از الیاف طبیعی استفاده شده باشد

womens-artsy-style

 برای بانوانی که علاقه به استایل هنری دارند آیتم هایی همانند، مانتو های طرح دار و با رنگ های بسیار زیاد، دامن کلوشی، سارافون، و کفش هایی هم رنگ با مانتو استفاده کرد  در عین حال میوانید از صنایع تزیینی همانند توردوزی نواردوزی ، روبان دوزی ، زیورالات سنتی استفاده کنید

داشتن ترکیبی از هنر

در استایل هنری از طراحی لباس گرفته تا مدل مو همه بر اساس ذهنیت خاص هر فردی انتخاب و استفاده میشوند.

اغلب آنان  لباس هارا بر اساس سبک روحیه و هنر به طور کامل تغییر شکل میدهند مثلا لباس هایشان را نقاشی یا تیکه دوزی یا گلدوزی میکنند و به این صورت به آن ها زیبایی هنری میدهند.

بعضی دیگر حتی در جلسات رسمی هم نیز به سبک خودشام لباس را میپوشند مثلا در مواقعی بخواهند با کت شلوار به جایی بروند ازکت وشلوار هایی با رنگ هایی غیر معمول استفاده میکنند

artsy-style

افرادی که از ترکیب هنری استفاده میکنند اغلب همانقدر که به  لباس رنگارنگ علاقمند هستند . ممکن است حتی لباس هایی با ترکیب رنگ مشکی و خاکستری و رنگ هایی خنثی استفاده کنند و به رویداد مردنظرشان بروند.

همچنین در استایل هنری میتوان اکسسوری های متفاوت را با لباس ساده و تک رنگ ست کرد.

نتیجه گیری

در این مقاله تمام تلاشمان را کردیم تا به شما استایل هنری را معرفی کنیم به طور خلاصه

درترکیب و استایل هنری زمانی که شما بتوانید آموخته های خود  را بالا ببرید میتوانید حتی در استایلتان هم به طور چشمگیری خلاق باشید برای بهبود ترکیب  هنری باید در  تمامی زمینه هنر مطالعه و تحقیق داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *