مد و استایل

استایل ماکسیمال، استایلی جسورانه 2022

استایل ماکسیمال در سریال محبوب
امتیاز دهید post

ماکسیمالیسم چیست؟ چه جایگاهی در دنیای فشن و مد دارد و چگونه میتوان ماکسیمال پوشید؟

حتما پیش آمده که هنگام جست وجو و سرچ کردن انواع استایل ها، اسم استایل مینیمال ،کژوال، مونوکروم و … را دیده باشید. اما استایلی جدید که ممکن است کمتر اسم آن به گوشتان خورده باشد استایل ماکسیمال است. همانطور که از اسمش پیداست جذابیت و کشش فراوانی دارد و اخیرا طرفداران مخصوص خودش را هم پیدا کرده. بنظرتان پس خواندن این مطلب شما هم طرفدار این استایل خواهید شد؟

استایل ماکسیمال

ماکسیمالیسم و معنای آن

بدون شک اگر هیچ آشنایی با دنیای فشن و مد نداشته باشید، اولین چیزی که با شنیدن کلمه ماکسیمال و مینیمال به ذهنتان میرسد، مفهموم ریاضی ماکسیسمم و مینیموم است. این تبادر کاملا هم درست است. همانطور که در ریاضی و آمار ماکسیسمم به بیشترین و بالاترین عدد نسبت داده میشود. در صنعنت مد ، هنر و معماری نیز سبک ماکسیمال، سبکی است که شلوغی، تجمع و تعدد را در برمیگیرد.

ریشه سبک به زمان “باروک”یعنی سده هجدم میلادی برمیگردد. در آثار هنرمندان آن دوره میتوان استفاده بیش از اندازه از رنگها، تنوع زیاد مدلها و تعدد جزییات به وفور دیده میشود.آنها زیبایی را در بیش نمایی و افراط از طریق نمایان کردن جزییات زیاد میدیدند.

اما ورود سبک ماکسیمال به دنیای فشن و مد را میتوان از اوایل دهه 90میلادی دانست. همزمان که هنرمندان ژاپنی سبک مینیمال را ارائه دادند، این سبک یعنی دقیقا سبکی مخالف آن ظهور کرد. در حال حاضر هردوی این سبکها طرفداران زیاد و مخصوص خود را دارد.

استایل ماکسیمال

ویژگی‌های استایل ماکسیمال

برای شناختن این سبک از فشن .و هنر ابتدا به بررسی ویژگی های آن میپردازیم. استفاده از رنگها و طرحهای متنوع و شلوغ به جسارت و خلاقیت نیازمند است اما این نباید با شلختگی و بی نظمی اشتباه گرفته شود. یا حتی ممکن است در اولین نگاه، این نوع از ترکیب و پیچیدگی به چشم مخاطب زننده و عجیب هم به نظر برسد. بهرحال آنچه که از ذات این سبک مشخص است، اندیشه ای انقلابی، جسورانه و بی پروا را القا میکند که طرفداران ویژه خود را دارد.

استفاده از رنگهای گرم و تند

اولین ویژگی بارز و بولدی که در نگاه اول این سبک داراست ، رنگهایی است که در استایل ماکسیمال استفاده شده است. شما میتوانید رنگهای شاد، گرم و تند را در این استایل ببینید. استفاده از رنگ های قرمز، زرد، نارنجی ، سبز و بنفش باعث جلب توجه میشود. البته استفاده از رنگهای مشکی، قهوه ای ، چرم و … هم در این استایل کاربرد دارد که در این صورت حتما ویژگی متمایز کننده دیگری را در آن لباس خواهید یافت.این ویژگی میتواند اکسسوری های پررزق و برق و یا ترکیب های عجیب باشد.

در استایل مینیمال رنگهای خنثی، نود و قهوه ای و خاکستری بسیار استفاده میشود. و تلاش بر این است که ازپارچه هایی با رنگهای یکدست و بدون طرح در دوخت لباس استفاده شود. دقیقا برخلاف ماکسیمال!

شما میتوانید از ترکیب های متفاوت زیادی بهره بگیرید، استفاده از رنگهای متضاد . استفاده از رنگهای مکمل با طرح های کاملا متفاوت.

استایل ماکسیمال

پارچه های طرحدار

دقیقا برعکس استایل مینیمال که تاکید بر استفاده از رنگهای خنثی و آرام دارد ، چیز دیگری که طرفداران استایل مینیمال دنبال میکنند، استفاده از رنگهای یک دست و ساده است. اما در استایل ماکسیمال شما خلاقیت و ایده خود را از طرق طرح ها و الگوهایی که میتوان در پارچه ها ایجاد کرد به نمایش بگذارید.

از طرح های راه راه، چارخانه ، طیف رنگها ، طرحهای تکرارشونده گرفته تا ترکیب همه اینها با هم. همه اینها یکی از اصلی ترین امکاناتی است که این استایل برای طرفدارانش مهیا کرده است. در استایل های دیگر نیز از طرح و رنگ هایی مشابه استفاده میشود اما نکته متمایز کننده این است که در استایل ماکسیمال شما همه این رنگها و طرح ها را همزمان میتوانید استفاده کنید و اصل بر شلوغی و تنوع و استفاده بیش از این طرح و رنگ است.

شاید این ترکیب رنگ و طرح شما را به یاد چهل تیکه های ایرانی بیاندازد که بی شک این نوع از هنر و خلاقیت نیز نمودی از تفکر ماکسیمال است.

استایل زمستانی ماکسیمال
استایل زمستانی ماکسیمال

اکسسوری های اغراق آمیز

پوشش فقط به لباس، طرح و رنگ آن ختم نمیشود و اکسسوری نقش بسیار فعالی در این استایل بازی میکند.استفاده از جواهرات بزرگ با سنگ های رنگی یا استفاده از زنجیرهایی درشت. همچنین کیف و کلاه هم از اکسسوری هایی هستند که خیلی جلوه جسورانه تر و خلاق تری به این استایل میبخشند. همچنین عینک ها نیز یکی دیگر از آیتم های محبوب این استایل میباشند.

استایل ماکسیمال

استفاده از کیف در استایل ماکسیمال

اسیتفاده از کیف های دستی یا کمری با طراحی های عحیب ، سایز های خیلی کوچک با بزرگ و همچنین جنس کیف و رنگ در ایجاد تفاوت و شلوغی مورد نیاز این استایل نقش مهمی دارند.شما میتوانید یک کیف بسیار کوچک که به ظاهر هیچ چیز در آن جای نمیگیرد را به دست بگیرید و جلوه ای جالب و سوال برانگیز برای استایل خود درست کنید!

2 استایل خیابانی جذاب

کفش و جوراب

کفشها هم از دیگر مواردی هست که طرفدارن سبک ماکسیمال در استایل خود از آنها کمک گرفته اند. شاید قبلا خنده دار بود که دمپایی را با جوراب بپوشید.اما وقتی جست و جو میکنید عکسهایی را میبنید که از کفش های مجلسی را با جوراب های اسپرت میپوشند. همچنین استفاده از جوراب هایی با رنگهای جیغ ساده یا جوراب های بلند راه راه نیز گزینه های خوبی برای استفاده در این استایل هستند.

استایل ماکسیمال

چند لایه بودن استایل ماکسیمال

هرچه در استایل های بوهو، کژوال و مینیمال ایده اصلی راحتی و سبکی بود. در استایل ماکسیمال لایه لایه پوشیدن مهم است. به همین خاطر در زمستان میتوان از این استایل به خوبی استفاده کرد.

پوشیدن کت و ژاکت های طرحدار با رنگهای جیغ و متضاد با شلوار یا بلوز یکی از روش های استفاده از این آنهاست.

دامن های چین دار، بلوزهایی با آستین های پفدار نیز این چندلایه بودن و تنوع را به خوبی به نمایش میگذارند. استفاده از سارافون های طرحداری برروی یک پیراهن آستین بلند طرحدار نیز یکی از محبوبترین نوع بکارگیری این ویژگی چندلایه بودن است.

5 استایل مختلف ماکسیمال

گوچی، برندی ماکسیمال

قطعا با توجه به قدرتمندی صنعت مد و فشن ،رقابت در بین تولیدکنندگان لباس و برندها نیز زیاد است. یکی از برندهای معروفی که از محصولتی با سبک ماکسیمال دارد گوچی است.

گوچی برندی ایتالیایی است که فعالیت در صنعت مد و کالاهای چرمی دارد.  گوچی پرفروش‌ترین نام تجاری ایتالیایی نیز می‌باشد. این شرکت ۲۷۸ نمایندگی مستقیم (بوتیک) در سراسر جهان دارد.

در مدلهایی گوچی میتوان تمام ویژگی هایی را که در بالا گفته شد پیدا کرد. استفاده از اکسسوری های بولد، رنگهای متضاد و استفاده حداکثری از طرحها و انواع ترکیبهای ممکن.

دو خانم با استایل ماکسیمال گوچی

علاوه بر گوچی برندهای دیگری نیز به طراحی و تولید لباس در سبک ماکسیمال دارند را در معرفی 10 برند ماکسیمالیست بخوانید.

ماکسیمالیسم در معماری داخلی

همانطور که لباس و پوشش نوعی ابزار برای ابراز اندیشه و فکر هست، بکارگیری سبک های متفاوت در معماری و چیدمان منزل نیز راهی است برای انتقال فکر و ایده.

تفکر ماکسیمالیست بیانگر این ایده است که زیبایی در جزییات است. هرچه جزییات بیشتر، بهتر. و هرچه این جزییات را بولد تر به نمایش بگذارید بهتر است. اگر بخواهید سبک ماکسیمال را در طراحی داخلی منزل یا محل کار خود استفاده کنید، میتوانید از تابلو های متعدد با رنگهای جیغ و گرم کمک بگیرید. یا در انتخاب مبلمان و میز از رنگهای زرد، آبی ف نارنجی استفاده کنید. کوسن و بالشتک هایی متعدد با رنگهای متضاد نیز ایده خیلی قشنگی میباشند.

اما اگر میخواهید از سبک مینیمال پیروی کنید و احساس سبکی و یکدستی با طبیعت داشته باشید، بهتر است از رنگهای قهوه ای ، خنثی و گلدان و آینه در تزیین دکوراسیون خود کمک بگیرید.

دکوراسیون به سبک ماکسیمالیستی

درنهایت شما کدام هستید؟ ماکسیمالیست یا مینیمالیست؟

در نهایت میتوان این گفت این سبک از تفکر که در پوشش و معماری جلوه کرده است ، بیانگر این اصل نیوتون است که هرعملی ، عکس العلمی دارد. هنگامی که طراحان و هنرمندان در پی دنبال کردن و ارائه هنرشان به سبک مینیمال بودند. تا حسی راحت و سبک را از لباس و پوشش خود تجربه کنند و زیبایی را در جزییات کمتر میدیدند ؛ سبک ماکسیمال دقیقا در جهت عکس این تفکر بروز پیدا کرد.

ویژگی های مهمی که این سبک ارائه میدهد استفاده از رنگهای تند و جیغ، تنوع و تعدد در استفاده از طرح ها و پارچه ها است. و لایه لایه بودن لباسهای نیز یکی دیگر از ویژگی هاییست که استایل ماکسیمال دارد.برخلاف استایل مینیمال که برشها و دوختها ساده هستند، استفاده از برشها و دوختهای عجیب ویکی از راهکارهایی است که ماکسیمالیست ها برای دوختن لباس ها بهره گرفته اند.

اما سوال مهم این است که آیا دوستدارید این نوع از استایل را تجربه کنید؟ این سوال جواب مشخصی ندارد و انتخابی شخصی است. شما میتوانید بر اساس حس و حال درونیتان و مراسمی که در آن شرکت میکنید از این استایل کمک بگیرید و با پوشش خود ، فکر و جسارت خود را به نمایش بگذارید. قطعا اگر با استایلی ماکسیمال در مهمانی حاضر شوید همه چشم ها به شما خیره خواهد شد پس اگر دنبال جلب توجه و قدرت هستید حتما یکبار این استایل را تجربه کنید و شجاعت خود را به هنر تبدیل کنید.

معرفی استایل خاص و خرید عالی با تنوع زیاد در سایت ناپولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *