مد و استایل

ست کردن ژاکت بافتنی در استایل زنانه

بافتنی زنانه
2.6/5 - (7 امتیاز)

ژاکت بافتنی زنانه یکی از پرکاربردترین لباسهایی است که شما در فصل های سرد سال (پاییز و زمستان ) می توانید از آن استفاده کنید و استایل خود را بسیار شیک تر و جذاب تر کنید. شما از یک ژاکت بافتنی می توانید هم در مهمانی های رسمی استفاده کنید و هم در مهمانی های غیر رسمی و خودمانی . این لباس پرکاربرد نسبت به سایر لباسهای بافتنی انعطاف بیشتری دارد و به همین دلیل بیشتر مورد توجه است.

تنوع بسیار زیاد ژاکت های بافتنی باعث می شود که شاید شما هنگام ست کردن آن دچار مشکل شوید. ما در این مقاله قصد داریم نحوه ی ست کردن ژاکت های بافتنی را در استایل زنانه برای شما شرح دهیم.

خانمی با ژاکت بافتنی شیک

مرحله اول: انتخاب ژاکت بافتنی مناسب

به فرم بدن خودتان توجه کنید

برای انتخاب یک ژاکت بافتنی قبل از هر کاری شما باید به فرم بدنتان توجه کنید وببینید کدام مدل ژاکت بافتنی برای فرم بدن شما مناسب است. برای مثال انتخاب یک ژاکت بافتنی که تنگ باشد و قسمت کمر آن بیشتر به بدن بچسبد برای افراد لاغر اندام مناسب است اما انتخاب یک ژاکت گشاد و بلند برای این افراد اصلا توصیه نمی شود

خانمی با ژاکت طوسی بسیار شیک

در ابتدا، با یک ژاکت بافتنی ساده شروع کنید

شما اگر از یک ژاکت بافتنی که هم ساده باشد و هم یک رنگ خنثی داشته باشد در تیپ و استایل خود استفاده کنید خیلی راحت میتوانید آن را با هر چیزی ست کنید و بدون دردسر یک استایل جذاب و شیک داشته باشید. انتخاب یک ژاکت ساده و شیک بسیار پرکاربرد است وشما در تمام فصول می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. مثلا شما در فصل تابستان می توانید از یک ژاکت ساده، شیک و سبک از جنس پنبه استفاده کنید و آن را با تیپ تان ست کنید.

خانمی با ژاکت سفید شیک

ژاکت خود را به نحوی ست کنید که اگر گرمتان شد، بتوانید آن را در بیاورید

ژاکت های بافتنی می توانند هم در فصل های سرد مثل پاییز و زمستان و هم در فصل بهار که هوا گاهی اوقات سرد و گاهی اوقات گرم است مورد استفاده قرار گیرند. معمولا در فصل زمستان که هوا سردتر است از ژاکت های بافتنی که ضخیم هستند استفاده می شود. اما در فصل بهار و گاهی اوقات در پاییز و زمستان که هوا سرد و گرم می شود بهتر است از یک ژاکت بافتنی که نازک تر است استفاده کنید که اگر هوا سرد شد آن را تن کنید و اگر هوا گرم تر شد آن را به راحتی از تن در بیاورید.

خانمی با ژاکت بافتنی مناسب فصل

گاهی اوقات شما می توانید از یک جلیقه ی بافتنی برای پوشیدن روی لباستان استفاده کنید. این جلیقه ها در عین حال که خیلی شیک و جذاب هستند بسیار پرکاربرد نیز هستند و شما با پوشیدن آنها روی یک پیراهن و یا یک بلوز با یقه ی اسکی می توانید یک تیپ جذاب و بسیار شیک داشته باشید.

خانمی با جلیقه ی بافتنی جذاب

برای داشتن یک استایل غیر رسمی، از یک ژاکت بافتنی سایز بزرگ و راحت استفاده کنید

اکثر مواقع نیاز نیست که ما یک استایل کاملا رسمی داشته باشیم بلکه در بیشتر مواقع و در زندگی روزمره باید از لباسهایی استفاده کنیم که در عین حال که شیک و جذاب هستند راحت هم باشند. ژاکت های بافتنی که سایز آنها کمی بزرگ است یکی از پرکاربرد ترین لباس هایی هستند که شما در فصل های سرد سال (پاییز و زمستان) می توانید با انتخاب آنها یک استایل غیر رسمی شیک و راحت داشته باشید.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که منظور از سایز بزرگ، گشاد بودن بیش از حد آنها نیست بلکه برای هر اندامی سایز بزرگ مناسب آن اندام در نظر گرفته شود. چون اگر این ژاکت ها بیش از حد گشاد باشند باعث می شوند تیپ شما از جذابیت بیفتد و شلخته دیده شوید.

اگر بخواهیم از یک مدل ژاکت بافتنی که هم سایز بزرگ دارد و هم یک استایل شیک و جذاب به شما می بخشد می توان از ژاکت بویفرند نام برد که با وجود اینکه قد تقریبا بلندی دارد اما باعث نمی شود تیپ و استایل شما خراب شود.

خانمی با ژاکت بافتنی شیک بلند

مرحله دوم: نحوه ست کردن ژاکت بافتنی برای داشتن یک استایل شیک و خانمانه

دکمه‌های ژاکت بافتنی خود را نبندید

وقتی شما از یک ژاکت بافتنی استفاده می کنید دست شما باز است که آن را با هر چیزی ست کنید. مثلا شما می توانید دکمه های لباس خود را نبندید و زیر ژاکت از یک پیراهن و یا تیشرت استفاده کنید و در کنار آن از اکسسوری های مختلف مانند دستمال گردن و یا گردنبند استفاده کنید و هم چنین می توانید آن را با شلوار جین و کفش مناسب مهمانی که در مراسم های رسمی میتواند نیم بوت با پاشنه ی بلند و در مراسم های غیر رسمی کفش ورزشی باشد ست کنید و به راحتی یک استایل شیک و جذاب داشته باشید.

خانمی با ژاکت بافتنی و گردنبند

اگر میخواهید که لباستان کمتر جلب توجه کند، میتوانید روی آن یک ژاکت بافتنی ساده بپوشید

اگر برای یک مهمانی رسمی و مهم لباسی را پوشیده اید که احساس می کنید ممکن است باعث جلب توجه شود و شما این حالت را دوست ندارید می توانید به راحتی آن را با یک ژاکت بافتنی که ساده تر است ست کنید و به این ترتیب تیپ و استایل خود را ساده تر و شیک تر کنید. و اگر برای یک مهمانی رسمی قصد دارید لباسی را بپوشید که زیادی ساده و غیر رسمی است می توانید با پوشیدن یک ژاکت بافتنی روی آن به راختی استایل رسمی تری پیدا کنید و حتی وقتی در مهمانی ژاکت را از روی لباس در آورید لباس تان کاملا حالت رسمی دارد. پس شما با انتخاب یک ژاکت بافتنی مناسب می توانید در یک مراسم خیلی رسمی به راحتی یک استایل مناسب آن مهمانی داشته باشید.

خانمی با ژاکت جلو باز بسیار شیک

میتوانید ژاکت بافتنی خود را به تنهایی بپوشید

شاید شما فکر می کنید که همیشه باید یک ژاکت بافتنی را بر روی لباستان بپوشید اما در واقع این درست نیست. گاهی شما می توانید یک ژاکت بافتنی با یک مدل خاص و یک رنگ خنثی را انتخاب کنید که به راحتی بتوانید از آن به تنهایی استفاده کنید و فقط همان ژاکت را بپوشید. البته پوشیدن ژاکت بافتنی برای مهمانی های نیمه رسمی مناسب است و گاهی می توانید با پوشیدن یک ژاکت بافتنی مناسب، استایل بسیار شیک، جداب و منحصر بفردی را خلق کنید.

خانمی با ژاکت بافتنی شیک و جذاب

میتوانید با استفاده از ژاکت بافتنی خود یک استایل بوهو یا ریترو خلق کنید

منظور از استایل ریترو همان مدل های قدیمی و کلاسیک دهه ی 50 است. در این استایل معمولا یک ژاکت بافتنی کلاسیک را با یک دامن که می تواند مطابق سلیقه ی هر شخص کوتاه یا بلند باشد، ست می کنند. این مدل تیپ ها را هم می توان در مهمانی های رسمی و هم مهمانی های غیر رسمی پوشید.

خانمی با ژاکت و دامن بسیار شیک

منظور از استایل بوهو همان استایل هنری است که علاقمندان خاص خود را دارد. در این استایل معمولا یک ژاکت بافتنی تک رنگ و ساده را با یک بلوز با رنگ روشن ست می کنند. و گاهی از اکسسوری های پر زرق و برق مثل گردنبند استفاده می کنند.

خانمی با استایل هنری شیک

اما بعضی افراد مایلند یک استایل سنتی داشته باشند. این افراد هم می توانند با استفاده از بعضی اکسسوری ها مانند سنجاق سینه استایل خود را جذاب تر کنند.

و اگر مایل هستید یک استایل متعلق به فشن های دهه ی 70 داشته باشید می توانید ژاکت بافتنی را با یک بلوز که مقداری چین دار است و هم چنین یک شلوار جین با پاچه ی گشاد استفاده کنید تا یک استایل بسیار شیک و جذاب داشته باشید.

خانمی شیک پوش با ژاکت بافتنی زیبا

از یک ژاکت طرحدار با طرحی منحصر به فرد استفاده کنید

امروزه ژاکت های بافتنی در طرح ها و رنگ های متفاوت و متنوع یافت می شود. اگر شما به دنبال یک ژاکت بافتنی متنوع باشید به راحتی می توانید یک ژاکت طرح دار با یک طرح منحصر بفرد مطابق با سلیقه تان انتخاب کنید و آن را با تیپ و استایلتان ست کنید.

خانمی با یک ژاکت طرح دار شیک

به دنبال ژاکتهای بافتنی خاص و شیک باشید

بعضی ژاکت های بافتنی به دلیل داشتن بعضی جزییات مانند دکمه های تزیینی و یا یک آستین از جنس حریر بسیار خاص هستند و شما با انتخاب این نوع ژاکت می توانید یک استایل شیک، خاص و منحصربفرد داشته باشید.

خانمی با یک ژاکت بافتنی خاص

روی ژاکت بافتنی خود یک کمربند ببندید

شما با بستن یک کمربند روی ژاکت بافتنی خود می توانید به آن جلوه ایی خاص ببخشید و در عین حال که از سادگی در می آید می تواند جذاب تر نیز باشد. البته نوع کمربندی که استفاده می کنید مهم است. مثلا شما با انتخاب یک کمربند نازک روی ژاکت بافتنی می توانید یک استایل شیک تر داشته باشید و با انتخاب یک کمربند ضخیم روی ژاکت بافتنی می توانید یک استایل مدرن تر داشته باشید.

خانمی با یک ژاکت و کمربند نازک روی آن
خانمی ایستاده کنار نرده با یک ژاکت شیک

کلام آخر

ژاکت های بافتنی را شما می توانید همیشه و در همه ی مواقع استفاده کنید. خانمها می توانند در تمام فصول این ژاکت را با استایلشان ست کنند و یک تیپ جذاب و شیک داشته باشند. هنگامی که هوا سرد است شما می توانید از ژاکت های بافتنی ضخیم و زمانی که هوا خیلی سرد نیست از یک ژاکت های بافتنی ظریف در استایل خود استفاده کنید و در مراسم های مختلف (رسمی یا غیررسمی ) نیز به راحتی می توانید از این لباس پرکاربرد استفاده کنید. ما در این مقاله سعی کردیم انواع ژاکت های بافتنی و نحوه ی ست کردن آن را با لباس ها و اکسسوری های مناسب برای شما شرح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *