مد و استایل

همه چیز درباره استایل آوانگارد؛ 3 دلیل اصلی خلاقیت،ساختارشکنی و پویایی

زن هایی با استایل آوانگارد
امتیاز دهید post

خواستگاه فرانسوی استایل آوانگارد، به معنای شستن کلیشه ها و پا گإاشتن به دنیای جدید و خلاقانه، مسبب این شده که افرادی که این استایل را برمیگزیننداحترام ویژه ایی برای فرهنگ و هنر و ترکیب آنها با لایف استایل قائل شوند.در مجموع به افراد و یا کارهایی اطلاق می‌شود که خلاق و بدعت آمیز هستند.

درحال حاضر قوه تخیل بشری سرعت پیشرفت بالایی دارد.این مسئله سبب شده استایل آوانگارد با کنار زدن مرز های نرمال بودن جایگاه ویژهایی در دنیای مد و استایل پیدا کند.. فردی که این پوشش را به تن کرده به نظر می‌رسد از یک قرن بعد سوار ماشین زمان شده و به زمان ما برگشته است!

در ادامه ناپولی هر انچه که لازم است درباره این استایل بدانید برای شما باز گو میکند.

استایل آوانگارد
استایل آوانگارد
استایل آوانگارد

اهمیت انتخاب استایل

همه استایل‌ها در زمان یکسانی به وجود نیامده‌اند. بلکه با گذشت زمان و با ظهور فرهنگ‌ها و الگو‌های جدید برخی سبک‌ها تغییر پیدا کرده‌اند و بعضی از آن‌ها نیز جای خود را به نمونه‌های جدیدتری داده‌اند.
طبعا هر لباسی برای پوشیدن در هر مکان و مجلسی مناسب نیست، شما هنگامی که به دانشگاه می‌روید و زمانی که به مهمانی یا به مسافرت می‌روید به شکل یکسانی لباس نمی‌پوشید. به همین دلیل می‌تواند لباس‌ها را بر اساس کاربرد آن‌ها نیز دسته‌بندی کرد.با گذشت زمان و با ظهور فرهنگ‌ها و الگو‌های جدید برخی سبک‌ها تغییر پیدا کرده‌اند و بعضی از آن‌ها نیز جای خود را به نمونه‌های جدیدتری داده‌اند. 

استایل بیش از هر چیز به انتخاب و سلیقه فرد بستگی دارد. مد که واژه‌ای فرانسوی و فشن که واژه‌ای انگلیسی است نیز غالبا در یک معنا به کار می‌روند و به معنای هنر‌های تازه‌ای است که در صنعت طراحی پوشاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. مد و فشن به شدت تحت تاثیر ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی هر دوره هستند و در بازه‌های نسبتا قابل توجهی به لباس‌های محبوب جامعه تبدیل می‌شوند.

استایل آوانگارد
استایل آوانگارد

اهمیت استایل در برندینگ

مزیت رقابتی عنصری است که نه تنها مشتری را به خرید از شما ترغیب می کند بلکه نشان می‌دهد در مقایسه با رقیبانتان برتر هستید امروز در دنیای مد و استایل رقابت بسیار شدید است اما هنوز هم می‌توان خدمات و کالای منحصر به فرد ارائه کرد. امروز برای طراحان مد بسیار مهم است استایلی را طراحی کند و برچسبی به آن بدن تا در برتر شناخته شدن یاریشان کند.

در حال حاضر در نیای مد واستایل استایل های بسیاری مطرح شده است که با بهره گیری از عناصر خاص و بالقوه تبدیل استایل های منحصر به فرد و جذابی شده اند.با توجه به رشد سریع جوامع بشری بازه سلایق افراد بسیار گسترده در در گذر زمان درصد تغییر پذیری این سلایق بسیار بالاست.طراحی استایلی که بتواند جواب گوی این تغییرات باشد میتوانند به رشد یک برند خاص کمک شایانی کرده باشد.

اهیت استایل آوانگارد در برندینگ

 زشت یا زیبا بودن خود و بدن بستگی به نگرش و گرایشات جامعه ما دارد. امروزه به دلیل آرمان طلبی فرهنگی دائما مدهای جدیدی پا به عرصه ظهور می گذارند. اگر قادر به تغییر شکل لباس خود و بدن خود نباشیم نمی توانیم خود را با معیارهای فشن و مد تطبیق دهیم.مُدِ آوانگارد نگاهی رو به جلو دارد و همیشه پویا و در حال تحول است.

هنرمندان و طراحان آوانگار، جسارت پیش رفتن برخلاف جریان ‌ها را دارند و هیچ ابایی هم از بیان ایده ‌های غیر معمولشان ندارند. ساختارشکنی مبنای استایل آوانگارد است.امروزه بسیاری از طراحان مد تلاش می‌کنند تا برچسب آوانگارد بودن را برای نام، برند یا محصولات خود بگیرند. 

استایل آوانگارد
استایل آوانگارد
استایل آوانگارد

همه چیز درباره استایل آوانگارد

آوانگارد، جریانی غیرسنتی و مدرن ‌گراست که حصار و محدودیت ‌‌های فرهنگ را در هم می ‌شکند و از آنها فراتر می ‌رود.امروزه، استایل آوانگارد به پدیده ‌ای جهانی تبدیل شده است. کسبِ تجربه ‌های جدید و معرفی ایده ‌های خلاقانه‌ و فراتر از هنجارها و اصول اجتماعی، بخش‌ های جدایی ناپذیر جنبشِ آوانگارد هستند.

در واقع، جنبشِ آوانگارد بر پایۀ تجربه و آزمایش ‌گری بنا شده، زیرا همواره در حال تغییر و تحول است، رو به جلو پیش می‌ رود و گزینه‌ های جدید را کشف می‌ کند. آوانگارد یعنی اندیشیدن و آفرینشی فراتر از هنجارهای جامعه. هِنری ماتیس، پابلو پیکاسو، دیوید لینچ و جسکون پولاک، از مشهورترین هنرمندان آوانگارد به شمار می ‌روند.

استایل آوانگارد
استایل آوانگارد
استایل آوانگارد

 استایل آوانگارد از دل بافت جامعه بیرون می‌‌ آید و می ‌تواند بیانگر دوره و زمان ما باشد. استایل آوانگارد از نوعی احساسِ بودن و وجود داشتن سرچشمه می ‌گیرد. هر کسی درک و شناختی منحصربه ‌فرد از استایل آوانگارد دارد؛ ساختارِ لباس‌ های آوانگارد بسیار چالش برانگیز است و الگوهای آنها نیز براساس تجربه‌ و سلیقۀ طراح شکل می گیرد.

رنگ مشکی مهم ‌ترین رنگ استایل آوانگارد است.شما، هم می ‌توانید تیپ یک دست مشکی را انتخاب کنید و هم رنگ دیگری را با آن ترکیب سازید. لباس‌ های رنگارنگ  هم جایگاه دوم را در این استایل مدرن دارند. می ‌توانید رنگ‌ های متضاد یا مکمل را با یکدیگر ترکیب کنید.

نباید پیراهن را به عنوان پیراهن استفاده کنید، بلکه می‌ توانید آن را به دامن مبدل سازید یا مثلاً ژاکت را به تاپ تبدیل کنید. همه چیز به فکر و سلیقۀ شما بستگی دارد. تیپ آوانگارد برای نمایشِ درون شماست، پس با خیال راحت استایلتان را شکل دهید.

کت ‌های آوانگارد خیلی بلند هستند و دامن ‌های آن خیلی کوتاه. زیبایی و جذابیتِ استایل پویای آوانگارد، در بی نظمی و بی ‌قانونی آن است؛ به عبارت دیگر، شما می ‌توانید از مدل‌ ها، پارچه‌ ها و اکسسوری‌ های مختلف استفاده کنید.

جسارت داشتن و بی‌ پروایی از آزمودنِ تجربه‌ های جدید، اولین اصلِ استایل آوانگارد است و این تنها راه خلقِ طراحی‌ های نوآوارانه و داشتنِ استایلی خاص و منحصربه ‌فرد است. وقتی می ‌خواهید لباس جدیدی بپوشید، پیش از هر چیزی، باید به یاد داشته باشید که هدفِ مُد و استایلِ آوانگارد، صرفاً آراستنِ شما نیست، بلکه ایجاد دیالوگی میان بدن  شما و محیط است.

استایل آوانگارد جذاب

لایه‌ ای لباس پوشیدن به جذابیت شما می ‌افزاید. با پوشیدنِ لباس ‌های مختلف، یک کلاژ زیبا را شکل دهید. پارچه ‌های بافت دار و رنگ‌ های متناقض در این مسیر به شما کمک می‌ کنند.

ترکیبِ پارچه‌ ها با یکدیگر کار بسیار ساده‌ ای است. باید پارچه‌ های با بافت‌ های مختلف را در کنار یکدیگر بگذارید تا استایل زنانه ی جذاب و اثرگذار را شکل دهید. پارچه‌ های کتان، ابریشم و لینن، گزینه‌ های مناسبی برای این استایل هستند. لباس ‌های چرمی هم به جذابیتِ استایل شما می‌ افزاید.

شما می ‌توانید لباس ‌های گشاد و نامتقارن را با یکدیگر بپوشید، بدون اینکه خدشه ‌ای به جذابیت و زیبایی این استایل وارد شود. همان طور که گفتیم، هدف این استایل ، نمایشِ زیبایی‌ های اندام و بدن نیست، بلکه شکل‌ گیری یک اثر هنری از طریق اصول مجسمه‌ سازی است.

فراموش نکنید که برای موفقیت در ساخت استایل آوانگارد، خلاقیت و ریسک پذیری کلید اصلی است. گاهی این ریسک پذیری می‌تواند به ماندگاری یک المان خاص در صنعت مد و ترند شدن آن بیانجامد.

اگر می ‌خواهید استایل آوانگاردتان بسیار متمایز و جذاب باشد، در انتخاب اکسسوری خیلی دقت کنید. اکسسوری هایتان هم مثل لباس‌ هایتان باید پرچین و چندلایه باشند؛ برای مثال، گردنبندهای بزرگ، گزینه ‌های بسیار خوبی هستند. 

با در نظر گرفتن این ویژگی استایل آوانگارد می‌توانید به راحتی از یک لباس قدیمی و به درد نخور خود، یک استایل خلاقانه بسازید. کافیست به نقاشی های دوران کودکی‌تان رجوع کنید. همان هایی که روی لباس را با تعداد زیادی پروانه یا قلب تزئین می‌کردید! می‌توانید این المان ها را به شکلی اغراق آمیز روی کفش ها، کیف و اکسسوری و حتی لابه لای موهایتان استفاده کنید.

مدل مو در استایل آوانگارد

جذابترین قسمت در استایل آوانگارد که بیشترین زمان و بیشترین دقت را نیاز دارد. به گونه ایی میتوان گفت مدل مو در این استایل نیاز بیشترین سرمایه گذاری جهت جلب نظرات را دارد.در این استایل ، معمولا یکی از المان های رنگ، آرایش یا هیرکات موها دستخوش تغییر عجیب و جدیدی می‌شود. برای پیاده سازی این استایل نیازمند استفاده از اشکال هندسی منظم به عنوان آرایش مو هستیم . در این استایل اعجاب انگیز که اخیرا سلبریتی ها را نیز درگیر خود کرده است، هیچ چیزی غیرممکن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *