مد و استایل

استایل چیست؟ معرفی 7 استایل برتر

استایل چیست
امتیاز دهید post
استایل چیست

استایل چیست؟

استایل یا سبک به شیوه خاص یک فرد برای بیان خود اشاره دارد – چه از طریق لباس، سبک نوشتن یا یک سبک معماری باشد. در دنیای مد، «استایل» معمولاً مخفف «سبک شخصی» یا روشی است که یک فرد از طریق انتخاب‌های زیبایی‌شناختی مانند لباس، اکسسوری، مدل مو و روشی که یک لباس را کنار هم قرار می‌دهد، خود را بیان می‌کند.

همچنین استایل به ارزش ها و اعتقادات فرد هم مربوط می شود چیزی که امروزه در جای جای دنیا میبینیم که افراد متناسب با مذهب و اعتقادای دارند استایل متفاوتی دارند

استایل رابطه مستقیمی با ریشه ذاتی و فرهنگی و قومیتی فرد نیز دارد به طوری که قومیتهای مختلف بیشتر بر اساس استایل پوششی خود شناخته می شوند و تمایز قرار میگیرند.

تفاوت استایل با مد چیست؟

استایل و مد

اول باید بفهمیم مد یا فشن چیست؟ چه فرقی با یکدیگر دارند ؟

مد چیست؟

مد سبک غالب در یک فرهنگ معین در یک زمان خاص است. مد با روندهای جدید ارتباط دارد: به روش های رایج لباس پوشیدن در یک دوره خاص اشاره دارد صنعت مد با سبک های غالب حال حاضر سر و کار دارد. خانه‌های مد میزبان نمایش‌های مد برای برجسته کردن لباس‌هایی هستند که چشم‌اندازی برای آینده مد را بیان می‌کنند.

بلاگرهای مد، ویراستاران و اینفلوئنسرها سپس با ایده های خود به این دیدگاه پاسخ می دهند و خرده فروشان از همه این اطلاعات برای فروش لباس به مردم استفاده می کنند. بخش عمده ای از مد، روشی است که آخرین روندها، چه از طریق رسانه های اجتماعی و چه در مجلات مد مانند Vogue منتشر می شود.

تفاوت بین استایل و مد چیست؟

بین سبک و مد همپوشانی وجود دارد، اما یک قانون کلی خوب این است که سبک به فرد مربوط می شود، در حالی که مد بیشتر جمعی است. بیایید تفاوت ها را بشکنیم:

  1. فردی در مقابل جمعی: سبک شخصی چیزی است که به یک فرد تعلق دارد – وسیله ای برای ابراز وجود. آن فرد می تواند یک طراح مد (مانند کوکو شانل یا ایو سن لوران) یا هرکسی خارج از صنعت مد باشد. نحوه لباس پوشیدن و بیان خود سبک آنهاست. از سوی دیگر، مد با روندهای جهانی و تجارت مد ارتباط دارد. خطوط بین مد و استایل مبهم است. در کت واک، یک مدل بخشی از دنیای مد است. با این حال، نحوه لباس پوشیدن آنها در خانه، سبک شخصی است. هنگامی که آنها به یک تأثیرگذار تبدیل می شوند و سبک شخصی آنها نمادین می شود، ممکن است خط لباس خود را راه اندازی کنند و سبک خود را به مد تبدیل کنند.
  2. بی زمان در مقابل مد روز: استایل بی انتها است، در حالی که مد به موقع است. فردی که شیک پوش است، آخرین روند مد را از نزدیک دنبال می کند و لباس های طراحان می پوشد. کسی که شیک است ممکن است از روند مد پیروی کند یا نکند، اما همیشه به زیبایی شناسی خود وفادار می ماند. سبک شخصی به جای اینکه صرفاً روندها را جذب کند، در مورد ایجاد حس خود است.
    مد و استایل در استایل خیابانی که عکاسان خارج از نمایش های مد ثبت می کنند، همپوشانی دارند. سوژه‌هایی که از آنها عکس گرفته می‌شود، معمولاً مدل‌ها، استایلیست‌ها و ویراستاران مد هستند که لباس‌های طراحانی را می‌پوشند که در نمایشگاه‌هایشان شرکت می‌کنند، اما آنها لباس‌ها را گرفته‌اند و آن‌ها را طوری طراحی کرده‌اند که برای زندگی واقعی کار کنند، و در واقع مد را با سبک ادغام کرده‌اند.

انواع استایل

استایل ها همه ابتدا توسط یک فرد طراحی میشود وقتی در جامعه رواج پیدا میکنه تبدیل به مد میشود . اینجا میخواهیم 8 استایل یا مد نسبتا شناخته شده را برسی کنیم.

1. استایل کلاسیک یا قدیمی(vintage)

استایل کلاسیک

لباس‌های قدیمی همه چیز در مورد ظاهر کلاسیک و نفیس قدیمی است. اینها پارچه‌ها و مدهایی هستند که در دوره‌های گذشته به وجود آمده‌اند، اما گذشته‌ها واقعاً گذشته نیستند. افرادی هستند و مدی وجود دارد که می آید و می رود، اما جذابیت مد قدیمی همیشه بی انتها به نظر می رسد. وینتیج یک مد قدیمی است که هرگز از مد نمی افتد

. قدیمی طلاست و به درستی اینطور است و وقتی توصیه‌های من را در مورد مدهای قدیمی مدرسه انجام دادید، مطمئناً دوست دارید مقداری را به کمد لباس خود اضافه کنید. جین، کاپریس، چکمه های بلند، دامن از جمله سبک های مد قدیمی هستند که کاملاً مد هستند.


کلمه “وینتیج” اغلب برای توصیف سبک لباس استفاده می شود که بین 20 تا 100 سال قدمت دارد و نشان دهنده دوران تولید آن است. شرطی که برای دسته بندی یک لباس خاص به عنوان وینتج لازم است این است که باید بازتابی ملموس از روندها و سبک هایی داشته باشد که اغلب توسط بسیاری به آن دوره خاص مرتبط است. شما ممکن است لباس‌های قدیمی را به‌عنوان مد لباس بالا یا در برچسب‌های مد با کیفیت بالا بیابید و می‌تواند نو، دست‌ساز یا حتی تولید شده باشد.

منظور از استایل وینتیج چیست؟

جدای از آن، شما همچنین باید بدانید که تعریف وینتیج می‌تواند بسیار انعطاف‌پذیر باشد، از این رو برای هر دهه جدید، چیزهای جدیدی وجود خواهد داشت که می‌توانند در این دسته قرار گیرند و بنابراین به عنوان وینتیج برچسب‌گذاری می‌شوند. همچنین برای شما مهم است که بدانید هر کالایی که به عنوان وینتج طبقه بندی می شود با گذشت زمان تبدیل به عتیقه می شود. هر لباس قدیمی که حداقل 100 سال یا بیشتر قدمت داشته باشد در دسته عتیقه قرار می گیرد.

چند نمونه از لباس با سبک مد قدیمی (از دهه 1920 تا 1990)

دهه 1920: مهره های بلند، لباس های فلپر، کفش های تی بند و مری جین پاشنه دار

دهه 1930: آستین های پف کرده و بالرو، ژاکت های بولرو، آکسفورد، فدورا، کفش های دمپایی و کت های باریک

دهه 1940: دامن های چهارخانه پشمی و توید راسته، کفش و کیف دستی خزندگان، سنجاق سینه و کفش های پلت فرم

دهه 1950: لباس‌های پیراهنی، دامن‌های کامل با کت، تزئینات خز، رشته‌های مروارید، ست‌های ژاکت دوقلو، و عینک آفتابی Wayfarer

دهه 1960: استایل جکی کندی، کلاه‌های زیبا، و کت و شلوارهای جعبه‌دار، تاپ‌های روان، شلوار جین‌های زنگوله‌ای و استایل بوهمی

دهه 1970: کیف بیرکین، پلتفرم، بوهو شیک، شلوار جین شعله ور، کفش پاشنه بلند، چکمه های ران بلند، و خاکی

دهه 1980: زنجیر طلا، پیراهن گلف Izod، ژاکت با پد و کت و شلوار شانه قوی، و استیلتو

دهه 1990: ساق، چوکر، پیراهن فلانل گشاد و ژاکت های بزرگ

2. استایل هنری(Artsy)

استایل هنری

Artsy یکی از گرایش های استایل است که توجه و توجه من را به خود جلب کرده است. دیدن زنانی که دوست دارند چیزهایی بپوشند که ظاهری استایل خودشان را نشان می دهد، شگفت انگیز است. ایده این است که چیزی غیر متعارف به دور از یک ظاهر طراحی سنتی ایجاد کنید. این ممکن است شامل برخی از رنگ های بسیار برجسته و روشن، با چاپ های اغراق آمیز باشد. این لباس‌ها معمولاً شبح‌های غیرعادی و شکل‌های عجیب و غریبی دارند. بیشتر آن دست ساز و خانگی است.

آرتسی سبکی است که بیشتر در مورد خلاقیت است. این می تواند لباسی باشد که بتوانید به آن فکر کنید و به سرعت از پارچه ای که از قبل دارید بسازید. یا می توانید به سادگی یک ایده خلاقانه از یک طراح هنری را بپوشید.

3. استایل گاه به گاه یا کژوال(Casual)

استایل کژوال

این بیشتر یک سبک رسمی است و بهتر است آن را به عنوان گاه به گاه تجاری نامگذاری کنیم. کژوال ها هنوز هم برای یک جلسه کاری و رویدادهای اداری کاملاً خوب هستند. در حالی که آقایان یک کت شلوار با یک پیراهن رسمی و گاهی اوقات کراوات می پوشند، خانم ها می توانند شلوار و دامن را با تونیک یا بلوز مناسب با یک کت مناسب بپوشند. توصیه می‌کنم برای هر موقعیتی به اندازه کافی وسایل تجاری معمولی را در مجموعه خود نگه دارید زیرا در هر جایی که می‌روید در تحت تاثیر قرار دادن بینندگان شکست نخواهند خورد.

منظور از لباس غیررسمی چیست؟

لباس‌های غیررسمی مجموعه‌ای از کدهای خاص نیستند، بلکه تعریف واقعی لباس‌های غیررسمی هر چیزی است که به‌طور سنتی از نظر بسیاری برای یک مراسم معمولی که نیاز به کد لباس رسمی دارد، مناسب یا نامناسب است. لباس‌های غیررسمی را به عنوان مجموعه خاصی از لباس‌ها در نظر بگیرید که می‌پوشید تا احساس آرامش کنید،

اما در عین حال سطح ظرافت را حفظ کنید تا بتوانید به راحتی از آن به عنوان لباس‌های روزمره خود استفاده کنید. از آنجایی که شما باید یک لباس خاص را انتخاب کنید و آن را با لباس دیگر ست کنید، لباس‌های غیررسمی معمولاً آن‌گونه که می‌خواهید با لباس‌های راحتی شما ترکیب می‌شوند، بنابراین خلاق باشید، سعی کنید لباس‌هایی را که بیشتر به شما می‌آیند را امتحان کنید.

یک کد لباس غیر رسمی ممکن است یکی از بهترین فرصت ها برای کسانی باشد که دوست دارند حس واقعی سبک شخصی را به عموم بیان کنند. خواه این ترجیحات شخصی شما باشد که شما را به چیزی ناهموار یا شیک، ساده یا لوکس می‌خواهد، لباس‌های غیررسمی شما را دعوت می‌کنند طوری لباس بپوشید که همیشه با خود احساس راحتی کنید.

به جای اینکه تمام توجه خود را بر روی تشریفات متمرکز کنید، لباس های غیررسمی به شما این امکان را می دهد که تعادلی را که می خواهید بین سطح راحتی، استایل شخصی و همچنین فردیت پیدا کنید تا بتوانید شیک بپوشید اما در عین حال بپوشید. یک لباس کاربردی

4. استایل گرانج(Grunge)

استایل گرانج

این نوع لباس نتیجه موسیقی گرانج است و در دهه 1980 به وجود آمد. تاکید زیادی بر ایجاد سیلوئت های بزرگ و چند لایه بود. این سبک به طور خاص شامل پیراهن های فلانل، ژاکت های چرمی، جین پاره شده، ژاکت های متالیک، تاپ های برش، چکمه های رزمی، تی شرت های شعاری، جوراب های مشبک، شلوار جین مادر، ژاکت های شلخته و لوبیا بود.

لباس گشاد، لباس های پاره و پاره و نامرتب از ویژگی های این سبک است. این استایل برای همه مناسب است، بنابراین این سبک را در لباس خود بکار بگیرید و با بیان استایل خود تأثیر بگذارید.

چگونه یک لباس به استایل گرانج به درستی بپوشم؟

  1. استفاده از یک کت چرمی سیاه و سفید

بیشتر اقلامی که شیک پوشان سبک مد گرانج تمایل دارند در کمد خود داشته باشند یک کت چرم مشکی است. وقتی می‌خواهید به‌درستی به سبک مد گرانج بپوشید، باید به خاطر داشته باشید که همه چیز در مورد داشتن کت‌های چرمی مشکی است که از نظر اندازه بسیار بزرگ هستند. بنابراین، به جای انتخاب کاپشن چرمی مشکی متناسب با سایز بدنتان، سعی کنید آنهایی را انتخاب کنید که بزرگتر از سایز معمولی شما هستند.

  1. پوشیدن یک تی شرت سفید ساده

این یکی از چیزهایی است که باید داشته باشید و به احتمال زیاد یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که تا به حال در زندگی خود انجام خواهید داد.

یک تی شرت ساده سفید را می توان به راحتی با کت چرم فوق العاده بزرگ مشکی شما ست کرد. بعد از آن، کار بعدی که می‌خواهید انجام دهید این است که موهایتان را طوری حالت دهید که نامرتب به نظر برسد، درست مثل زمانی که اخیراً از رختخواب بیرون آمده‌اید تا کمی از عناصر گرانج را به آن اضافه کنید. در نهایت، ممکن است بخواهید یک لب قرمز روشن با رژ لب بزنید تا آخرین لمس گرانج را به استایل کلی خود اضافه کنید.

5. استایل شیک(Chic)

استایل شیک

این ظرافت و کلاس منهای رنگ های زنده است. من این سبک را یک سبک مرتب و مرتب می‌دانم زیرا بیشتر سیاه‌پوستان و سفیدپوستان را شامل می‌شود. ممکن است رنگ‌های نه چندان بلند و ظریف دیگری را نیز مشاهده کنید، اما این همه ظرافت با کلاس و هیجان‌انگیز است که هیچ چیز زیاده‌روی و بدون رنگ‌های آشکارا زرق و برق‌آمیزی ندارد.

استایل شیک چیست؟

کلمه شیک به معنای ظرافت و شیک بودن است که معمولاً به نوع خاصی اشاره دارد. این کلمه ای است که توسط بسیاری از افراد استفاده می شود تا ایده ای از سبک یک مد خاص یا سبک هایی که یک خانه در آن تزئین شده است به شما بدهد.

برخی از مردم ادعا کردند که این کلمه بیش از حد به کار می رود تا جایی که فقط به معنای جالب بودن چیزی است. ممکن است مبهم به نظر برسد و احتمالاً یکی از کلماتی است که معمولاً بدون درک کامل معانی واقعی پشت آن استفاده می کنیم. با این حال، در دنیای مد، با اطمینان می توانم به شما بگویم که از دیدگاه من، شیک به سادگی به معنای ظاهری باکلاس است که از ترکیب چند مورد که با حداقل تلاش انجام می شود، تولید می شود.

سبک مد شیک به دلیل پوشیدن تکه های تک رنگ با خط تمیز و براق برای نشان دادن قدرت درونی و سلیقه خاصی در مد مشهور است. به عنوان فردی که عاشق استایل شیک هستید، معمولاً لباس هایی را در رنگ های سفید، مشکی و همچنین خنثی انتخاب می کنید تا بتوانید رنگ های اصلی مورد نظر خود را روی اکسسوری های جسورانه مانند کیف پولی که از پوست تمساح ساخته شده است بپوشید. یا حتی یک رژ لب قرمز کلاسیک. اگر در کمد شخصی که طرفدار سبک چیچ است می توانید یک چیز پیدا کنید، آن یک اکسسوری مدرن، شیک و جدید است.

6. استایل بوهمی(Bohemian)

استایل بوهمی

6. این همان استایل هیپی(hippie) است که به محبوبیت رسید. این سبک شامل زنانی می‌شد که موهای بلند و لباس‌های روشن داشتند که از پارچه‌های آزاد ساخته می‌شد که شامل الگوهای برجسته و چاپ‌های عجیب و غریب همراه با شلوارهای دم زنگ بود. نسخه معاصر این سبک، سبک بوهو شیک است و در آن از لباس های دست ساز ساخته شده از مواد طبیعی استفاده شده است. این استایل به خاطر طبیعت آزاد و آرام خود شناخته شده است و تقریباً در تمام لباس های این سبک می توانید آن را مشاهده کنید. ماکسی بیلو یکی از نمونه های این سبک است.

سبک مد بوهمی فقط یک سبک مد نیست، بلکه چیزی فراتر از آن است. این یک فرهنگ واقعی است که قبلا وجود داشته است و مانند هر فرهنگ دیگری حقوق خود را دارد. جدای از آن، این نیز نوعی فرهنگ است که به شدت بر یک ایدئولوژی خاص پایبند است و تاریخ بسیار منحصر به فرد و پیچیده ای دارد.

بیشتر مردم تمایل دارند سبک مد بوهمی را با مد هیپی که در اواخر دهه 70 و 60 ظاهر شد مرتبط کنند، اما در حال حاضر، سبک مد بوهمی به یکی از بخش های بزرگ فرهنگ ما تبدیل شده است. در حقیقت، مد بوهو از قرن نوزدهم شروع شد و در آن زمان توسط مردم به عنوان وسیله ای برای ضد فرهنگ استفاده می شد.

در حال حاضر، تنوع بسیار زیاد اکسسوری ها و همچنین لباس های بوهو باعث شده است که سبک مد بوهمی به یک پدیده فرهنگی واقعی تبدیل شود و نوعی پدیده فرهنگی است که عناصر آرام را در بر می گیرد، همراه با لباس های گشاد، به طور کلی قطعات هنری و غیر رسمی. از جواهرات اغلب لباس هایی که به سبک بوهمی برچسب زده می شوند، معمولاً نمایانگر استایل بوهمیایی هستند و این دومین گزینه نسبت به روش های قدیمی لباس پوشیدن است در حالی که همان راحتی ها را با هزینه های یکسان ارائه می دهد.

7. استایل اسپرت(Sporty)

استایل اسپرت

این سبک برای برداشتن و توصیف آسان است. همه چیز در مورد ورزش است. اگر شما از علاقه مندان به ورزشگاه هستید یا کسی هستید که عاشق دویدن صبحگاهی خود هستید، این سبک ممکن است قبلا بخشی از شما بوده باشد. در این سبک، دختران از برخی از شرکت‌های معروف ورزشی مانند نایک یا آدیداس با کفش‌های دونده مکمل برخی از مارک‌های ورزشی مشابه استفاده می‌کنند. ایده این مد این است که ورزش های آنها را به رخ بکشد. این یک سبک بدون دردسر است زیرا شامل دویدن پشت چیزهای پر زرق و برق نیست. فقط چند شلوار دونده تنگ، سه راهی ساده و آن دم اسبی این کار را انجام می دهند.

سخن پایانی

در آخر استایل مد یک چیز ذهنی است و همیشه لازم نیست که به این سبک ها یا هنجارهایی که توسط دیگران تنظیم و تعریف می شود، پایبند باشید. شاید شما ایده یا استایل منحصر به فرد خود را داشته باشید و شاید بتوانید آن را بپوشید و این تبدیل به یک بیانیه سبک برای دیگران می شود که آن را دنبال کنند. بهترین استایل و مد استایلیست که شما در آن احساس راحتی کنید.

نحوه ست کردن رنگ سال 1401 | 0 تا 100 – فروشگاه ناپولی (napoli.ir)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *