مد و استایل

لباس کراپ چیست؟ | انواع تاپ کراپ اسپرت و فانتزی 100+ مدل

3.7/5 - (3 امتیاز)

اگر شما تمایل دارید که یک استایل خاص و به سبک امروزی داشته باشید، از لباس کراپ یا همان تاپ کراپ استفاده کنید. تنوع این نوع لباس خیلی زیاد و متنوع است پس شما بهتر است که ان را با توجه به فرمی که بدنتان دارد انتخاب نمایید. پس اگر می‌خواهید درباره این نوع لباس و کاربرد های ان بدانید مارا دنبال کنید.

ما در این مطلب به معرفی لباس کراپ در طرح ها و رنگ های مختلف می پردازیم تا شما بتوانید یک استایل خاص و جذاب داشته باشید. امیدواریم که این طرح ها مطابق با سلیقه شما باشند تا بتوانید با ایده گرفتن از ان ها بهترین لباس کراپ را بر اساس فرم اندام خود انتخاب نمایید.

لباس کراپ چیست؟

لباس کراپ یا یا تاپ کرپ به لباس هایی می گویند که در مقایسه با سایر لباس هایی که در کمد خود دارید کوتاه تر است و اندازه ان تا روی لبه شلوار شما می باشد.اگرچه کوتاه تر هم میتواند باشد و شکم و پهلو را به نمایش میگذارد. این نوع لباس ها در انواع طرح های مختلف مثل تاپ و بلوز و تی شرت موجود میباشد.

خانمی بلوند و تاپ کراپ سفید فانتزی

حال به سراغ تاریخچه این نوع لباس می‌رویم:

در دوران جنگ جهانی دوم (در سال های 1930 تا 1945)به دلیل کمبود پارچه لباس هایی مد شدند که قد کوتاهی داشتند و مانند نیم تنه بودند که بیشتر برای شنا کردن و لباس هایی که در ساحل می پوشیدند مورد استفاده قرار می گرفتند. در سال های بعدی (1970 و 1980) مردان از این لباس ها بیشتر استفاده می‌کردند و خیلی بین ان ها محبوب بود به صورتی که ورزشکاران و بدنسازان هنگامی که ورزش می کردند از این لباس ها استفاده می کردند. اما امروزه زنان و دختران لباس های کراپ میپوشند و بین دختران بسیار ترند شده است که حتی برای فعالیت های ورزشی ان را می پوشند و ورزش می کنند.

لباس های کراپ در 2 نوع ورزشی و فانتزی تولید می شوند که اخیرا نوع فانتزی این نوع لباس ها رایج‌ شده است. تفاوت اصلی که وجود دارد بین نوع ورزشی و فانتزی ان در جنس پارچه هایی میباشد که در ان ها به کار رفته است.

کراپ ها در انواع های مختلف و زیبا طراحی و تولید می‌شوند که افراد بسته به نوع استایل خود از این نوع لباس ها استفاده میکنند.

انواع لباس کراپ و کاربرد آن

لباس کراپ یا تاپ کراپ ورزشی

این نوع لباس کراپ یا تاپ کراپ در فعالیت های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد که دو لایه هستند و پدهایی که در قسمت جلوی لباس قرار دارند که برای ثابت نگه داشتن سینه به سمت بالا از ان پد ها استفاده میشود که هنگام انجام حرکت های ورزشی از سینه ها محافظت و جلوی افتادگی ان هارا می گیرد.

جنس پارچه این نوع لباس کراپ هم بسیار عالی است به طوری که از پارچه هایی با قابلیت کشسانی استفاده میشود که عرق را سریع جذب میکند و سریع هم خشک می شود. همچنین و دارای قابلیت گردش هوای بالا هستند تا از پوست کسایی که هنگام ورزش از این نوع لباس ها استفاده می کنند در مقابل حساسیت ها و بیماری هایی که ممکن است گرفتار ان شوند مراقبت کنند.

لباس های کراپ ورزشی اغلب به صورت جذب دوخته می‌شوند و دارای بند و یا بدون بند می باشند.

لباس کراپ ورزشی و تاپ کراپ تنگ ورزشی
کراپ ورزشی سفید تنگ
کراپ اسپورت سفید

لباس کراپ فانتزی یا تاپ کراپ فانتزی

لباس کراپ فانتزی در انواع های مختلفی مثل بند دار،آستین دار، بدون استین و غیره دوخته میشوند . لباس های کراپ فانتزی به شما یک استایل شیک و امروزی میدهند که می‌توانید ان را با شلوار اسلش یا شلوار کشی یا شلوار جذب و حتی دامن بپوشید و در مجالس نیمه رسمی بدرخشید.اگر میخواهید که با لباس کراپ فانتزی یک استایل کژوال داشته باشید توصیه می شود که ان را با یک کت و یا ژاکت که امروزه بسیار مد شده است بپوشید.

جنس این نوع لباس کراپ از نخ،پلاستیک، تور و غیره می باشد که خیاطان و دوزندگان برای جذابیت بیشتر ان روی ان از پولک و مهره و مرواریدو غیره استفاده می کنند.حتی میتوانند روی ان گلدوزی های زیبایی انجام دهند که هم دختران و هم خانم ها از ان استفاده میکنند.

لباس کراپ دخترانه فانتزی و تاپ دخترانه فانتزی
کراپ فانتزی سفید گلدار
کراپ گلدار سفید تنگ

لباس کراپ تک شانه و یا تک بند

کراپ تک شانه ظاهری فانتزی دارد که همین فانتزی بودنش افراد را به سمت خود جذب میکند.

در این مدل دختران و زنان برای برجسته نشان دادن و بیشتر نشان دادن گردن، ترقوه و شانه های خود از ان استفاده می کنند.

لباس کراپ تک شانه و تاپ کراپ تک شانه
لباس کراپ تک شانه مشکی و تاپ کراپ تک شانه
لباس کراپ تک شانه سیاه و تاپ کراپ تک شانه

کراپ برش دار اسپاگتی

این نوع کراپ بعنوان یک لباس زیبا و قشنگ و راحتی تولید میشود که شما می‌توانید هنگامی که به تفریح، سفر، گردش می‌روید ان را بپوشید و حتی هنگام خواب هم می‌توانید ان را به تن کنید.

این نوع لباس در قسمت کمر فرورفتگی دارد و از ان برای باریک نشان دادن کمر استفاده می‌شود.

بهتر است این نوع را با دامن استفاده کنید. اگرچه برخی ان را با شلوار می پوشند و استایل جذابی را از خودشان به نمایش می گذارند.

کراپ اسپاگتی گلدار
کراپ اسپاگتی نوک مدادی
کراپ اسپاگتی کرم رنگ تنگ

لباس کراپ بروکات

این نوع کراپ های فانتزی اغلب آستین دار هستند و کسانی که بازوهای درشت توپر دارند می توانند از این مدل استفاده کنند.

تاپ کراپ بروکات ظاهر کلاسیک دارد و دارای پارچه ابریشمی است که می‌توانید ان را با دامن هندی ست کنید و در جشن ها و مهمانی های خود یک استایل خاص داشته باشید زیرا این نوع لباس کراپ همانطور که مشاهده می کنید یک لباس عادی و معمولی نیست و به طور خاص با یک سری تزئینات دوخته و تولید می شوند.

کراپ سنتی طرح دار بروکات
کراپ تاپ آبی بروکات
لباس کراپ بروکات و تاپ بروکات

لباس کراپ باردو

این نوع لباس کراپ دارای یقه ای جذاب و بسیار زیبا و متفاوت است که شانه ها و ترقوه شمارا به زیبایی به نمایش میگذارد.

ظاهر این نوع کراپ ها قدیمی هسته و متعلق به سال 1990 هست و از نام زنی فعال که در فرانسه زندگی میکرده گرفته شده است.

لباس کراپ باردو
لباس کراپ باردو
لباس کراپ باردو

کراپ فلزی

به این دلیل به این نوع لباس کراپ ها فلزی می گویند چون ظاهر ان ها شبیه فلزی است که رنگ ان متالیک است که به صورت براق طراحی می‌شوند. بخاطر همین براق بودنشان در جشن ها و پارتی ها و تولد ها استفاده می شوند که می توانید ان هارا با شلوار های چرمی یا غواصی ست کنید.لباس کراپ فلزی اغلب در نوع بدون استین تولید می شوند.

لباس کراپ فلزی
لباس کراپ فلزی
لباس کراپ فلزی

کراپ کراواتی

در میان تمام کراپ هایی که تولید و طراحی می شوند;داغ ترین ان ها کراپ های کراواتی هستند که به خوبی بدن شمارا به نمایش می‌گذارند و فرم خوبی برای استایلتان به ارمغان می آورند.

شما بهتر است کراپ کراواتی را با شلوار های جین ، اکسسوری ها و یا زنجیر های یقه بپوشید و همه را انگشت به دهان در حیرت و تعجب قرار بدهید.

این نوع کراپ ها توسط برند های مشهور تولید و در فروشگاه هایشان به فروش می رسد.

تاپ کراپ کراواتی
تاپ کراپ کراواتی سفید
تاپ کراپ کراواتی سیاه

کراپ هالتر

کراپ هالتر طراحی بسیار قشنگی دارد به طوریکه در قسمت یقه ان بندهایی وجود دارد که به پشت گردن می روند و بسته می شوند و کراپ را به سمت بالا می کشند.این گونه قد کراپ کوتاه تر شده و شکم به نمایش گذاشته می شود. بند هایی که پشت گردن بسته می شوند به صورت ضربدری بسته و گره داده می شوند.

چون این کراپ ها لختی تر هستند و پشتشان هیچی نیست که بدن را بپوشاند; برای کسانیکه میخواهند به شنا و دریا بروند یا می خواهند پوست خود را برنزه کنند بهترین گزینه است چون رد کمتری را روی بدن ایجاد می کند در مقابل افتاب.

تاپ کراپ هالتر لختی
کراپ هالتر لختی مشکی
کراپ هالتر لختی سفید کبریتی

کراپ بافت یا جین

ایا می خواهید نوعی از کراپ را بپوشید که بتوانید با هر پایین تنه ای ست کنید؟

می توانید از کراپ بافت یا جین استفاده کنید.

ایا در جایی زندگی می کنید که اب و هوا معتدل است؟ خیلی باران می بارد؟

استفاده از این نوع لباس کراپ بهترین گزینه است.

شما حتی میتوانید این نوع لباس کراپ را در فصل بهار و ابتدای فصل پاییز بپوشید و از این دو فصل عالی نهایت استفاده را بکنید.

نکته ای که در این نوع لباس کراپ (بافت یا جین) وجود دارد این است که وقتی این لباس کراپ را می پوشید باید از لباس زیر های ساده استفاده کنید.

کراپ بافت یا جین

چند توصیه مناسب:

 1. اگر می‌خواهید از لباس کراپ براق استفاده کنید بهتر است که ان را با لگ یا شلوار جین بپوشید و برای جذابیت بیشتر فرم اندامتان از کفش پاشنه بلند استفاده کنید.
 2. انتخاب رنگ مناسب بسیار مهم است و شما باید رنگ لباس کراپ خود را با توجه به رنگ پوست خود، فرم اندامتان، رنگ اکسسوری هایتان انتخاب کنید.
 3. اگر بالاتنه توپر دارید از کراپ مشکی استفاده کنید.
 4. اگر بالا تنه خوش فرم دارید از رنگ کراپ های روشن استفاده کنید.
 5. اگر بازو های پری دارید از لباس کراپ آستین دار استفاده کنید.
 6. اگر شکم شما بزرگ است از لباس کراپ تنگ و یا کوتاه استفاده نکنید چون باعث می شود شکمتان بزند بیرون.
کراپ کبریتی سفید تنگ
کراپ قرمز لختی طرح دار
کراپ لختی رنگارنگ

داشتن استایل کژوال با استفاده از کراپ

در این استایل شما می‌توانید از تیشرت های کراپ کوتاه استفاده کنید که با طراحی کژوال در رنگ های نود و روشن باشد. در پایین تنه هم میتوانیداز شلوارک گشاد و کتانی اسپرت استفاده کنید.

اگر می خواهید راحتی بیشتری در استایل خود داشته باشید استفاده از ساعت رنگی را فراموش نکنید.

کراپ گشاد بهتر است یا کراپ تنگ؟

یکی از مهم ترین سوالایی که امکانش است برای افراد پیش آید همین سوال است. چون افرادی که دنبال یک استایل خاص هستند باید به فرم اندام خود توجه کنند تا بتوانند یک استایل خوب داشته باشند.

در مورد داشتن استایل جذاب و خاص با کراپ توجه به فرم هیکل مهم است. افراد چاق بهتر است از کراپ های گشاد استفاده کنند که از زیر سینه چین خورده است.

نکته مهم این است که در هنگام استفاده از کراپ های گشاد باید از شلوار های کمردار و یا گن دار استفاده کنید.

در ممقابل افراد لاغر از کراپ های تنگ استفاده کنند که بهتر است ان را با شلوار های گشاد مثل شلوار جین بگ یا راسته ست کنند.

لباس کراپ تنگ خاکستری
کراپ گشاد مشکلی
کراپ مشکی لختی

آیا مردان هم از کراپ استفاده میکنند؟

همانطور که گفتیم این نوع لباس محبوبیت زیادی بین دختران و خانم ها دارد و بین ان ها رایج است و کاملا زنانه به شمار می رود . هروقت اسم از لباس کراپ به وسط می اید فکر ها به سمت لباس کراپ زنانه می رود اما در گذشته مردان از کراپ های ورزشی در فعالیت های ورزشی استفاده می‌کردند.

شاید برایتان جالب باشد که بدونید در گذشته مردان ورزشکار و بدنساز هنگامی که ورزش می کردند از لباس های گشاد خود رنج می بردند و باعث اذیت ان ها میشد و دست و پا گیر بود بطوریکه مانع ورزش کردن ان ها میشد. ان ها امدند با بریدن و کوتاه کردن لباس های خود کراپ را ایجاد کردند اما در اثر گذر زمان به دلیل ظرافت این نوع لباس ها و شکل ظاهری خاصی که داشت خانم ها بیشتر استفاده کردند و بین ان ها بیشتر محبوب شد.

چرا کراپ ها لباس مورد علاقه خانم ها و دختران هستند؟

1.به دلیل ان که این لباس ها مد هستند و جایگاه خوبی دارند.

2.در طرح ها و رنگ ها و مدل های مختلف طراحی و تولید میشوند و بسیار متنوع هستند.

3.برای تمام خانم ها چه لاغر و چه چاق قابل استفاده هستند.

4.می توانند از ان ها هم در مراسم های رسمی و هم نیمه رسمی استفاده کنند.

کراپ تک شانه قرمز
کراپ تک شانه نارنجی کبریتی
کراپ سیاه لش

حرف اخر

ما تمام تلاشمان را کردیم تا مطلب مفیدی را در این سایت ناپولی در اختیار شما بگذاریم تا بتوانید به ان چیزی که دنبالش بودید برسید و یک استایل جذاب و شیک داشته باشید.

اینکه شما بتوانید در زمینه مد و لباس اطلاعات کافی داشته باشید به شما این امکان را میدهد تا با داشتن اطلاعات کافی به سراغ ست کردن بروید و با لباس های زیبا و شیک و انتخاب درست ان ظاهری منحصر به فرد از خودتان را به نمایش بگذارید.

کالکشن کراپ

لباس کراپ1
کراپ کبریتی بافت تنگ
کراپ کبریتی بافت تنگ
کراپ اسپورت سفید نایکی
کراپ اسپورت سفید نایکی
لباس کراپ مشکی کبریتی با دامن راه راه
لباس کراپ مشکی کبریتی با دامن راه راه
کراپ طوسی تنگ
کراپ طوسی تنگ
کراپ دامن سفید تنگ
کراپ دامن سفید تنگ
کراپ سفید تنگ با دامن بنفش
کراپ سفید تنگ با دامن بنفش
کراپ بانک کبریتی قرمز تک حلقه مدل رومی
کراپ بانک کبریتی قرمز تک حلقه مدل رومی
کراپ تنگ آستین دار خاکستری تیره با شلوار جین مشکی
کراپ تنگ آستین دار خاکستری تیره با شلوار جین مشکی
کراپ راه راه سفید مشکی با شوارک مشکی
کراپ راه راه سفید مشکی با شوارک مشکی
کراپ سفید بند دار با دامن مشکی
کراپ سفید بند دار با دامن مشکی
کراپ سقید با شلوارک جین
کراپ سقید با شلوارک جین
کراپ تنگ سیاه با شلوار جین زاپ دار
کراپ تنگ سیاه با شلوار جین زاپ دار
کراپ تنگ سیاه تک آستین با شلوار جین
کراپ تنگ سیاه تک آستین با شلوار جین
کراپ کرم بافت بند دار
کراپ کرم بافت بند دار
کراپ تنگ سفید با شلوار رنگی هاوایی
کراپ تنگ سفید با شلوار رنگی هاوایی
کراپ توری طرح عروس
کراپ توری طرح عروس
کراپ تنگ خاکستری نایک
کراپ تنگ خاکستری نایک
کراپ سفید لب طرح دار
کراپ سفید لب طرح دار
کراپ شلوارک خاکستری کمرنگ
کراپ شلوارک خاکستری کمرنگ
کراپ نارنجی بلند با شلوار جین
کراپی مشکی مجلسی با شلوار طوسی
کراپی مشکی مجلسی با شلوار طوسی
کراپ مشکی تنگ
کراپ مشکی تنگ
کراپ بند دار خاکستری پر رنگ با شلوار ورزشی مشکی
کراپ بند دار خاکستری پر رنگ با شلوار ورزشی مشکی
کراپ تنگ نوک مدادی
کراپ تنگ نوک مدادی
کراپ لش سفید با گرم کن کرم
کراپ لش سفید با گرم کن کرم
کراپ طرح دار با شلوارک جین آبی
کراپ طرح دار با شلوارک جین آبی
کراپ آویز
کراپ آویز
کراپ توری سفید
کراپ توری سفید
کراپ مشکی کوتاه
کراپ مشکی کوتاه
کراپ سرمه ای با دامن چاک دار
کراپ سرمه ای با دامن چاک دار
کراپ مشکی با شلوار جین
کراپ مشکی با شلوار جین
کراپ تنگ سفید با شلوار جین مشکی
کراپ تنگ سفید با شلوار جین مشکی
کراپ تنگ مشکی با شلوار جین
کراپ تنگ مشکی با شلوار جین
کراپ تنگ صورتی بافت با شلوار زاپ دار
کراپ تنگ صورتی بافت با شلوار زاپ دار
کراپ صورتی لش با شلوارک سفید
کراپ صورتی لش با شلوارک سفید
کراپ شلوارک صورتی روشن
کراپ شلوارک صورتی روشن
کراپ آبی با شلوارک جین
کراپ آبی با شلوارک جین
کراپ طرح سنتی با دامن سنتی
کراپ طرح سنتی با دامن سنتی
کراپ کبریتی بژ یقه طرح دار با شلوار جین آبی
کراپ کبریتی بژ یقه طرح دار با شلوار جین آبی
کراپ سفید توری منگوله دار با شلوارک سفید
کراپ سفید توری منگوله دار با شلوارک سفید
کراپ صورتی آستین دار با شلوار جین مشکی
کراپ صورتی آستین دار با شلوار جین مشکی
کراپ طوسی کبریتی با شلوار جین آبی
کراپ طوسی کبریتی با شلوار جین آبی
کراپ سفید توری با شوارک جین زاپ دار
کراپ سفید توری با شوارک جین زاپ دار
کراپ سفید کبریتی با شوارک جین زاپ دار
کراپ سفید کبریتی با شوارک جین زاپ دار
کراپ سفید با شوارک جین زاپ دار
کراپ سفید با شوارک جین زاپ دار
کراپ چسبان صورتی با شوار ورزشی
کراپ چسبان صورتی با شوار ورزشی
کراپ لش سفید
کراپ لش سفید
جین تک حلقه مشکی کبریتی
جین تک حلقه مشکی کبریتی
کراپ با طرح توت فرنگی با شلوار جین سفید
کراپ با طرح توت فرنگی با شلوار جین سفید
کراپ طوسی با شوارک پارچه ای نخی
کراپ طوسی با شوارک پارچه ای نخی
کراپ سفید توری با شلوار ک جین زخمی
کراپ سفید توری با شلوار ک جین زخمی
کراپ سفیدبا شلوار ک جین زخمی
کراپ سفیدبا شلوار ک جین زخمی
کراپ مشکی با شلوار نوک مدادی جین
کراپ مشکی با شلوار نوک مدادی جین
کراپ طوسی با شلوارک مشکی توری
کراپ طوسی با شلوارک مشکی توری

دیدگاهی در مورد “لباس کراپ چیست؟ | انواع تاپ کراپ اسپرت و فانتزی 100+ مدل

 1. سحر گفت:

  من از تاپ کراپ واقعه خوشم میاد و زیاد استفاده میکنم. ولی حیف که بیرون زیاد نمیشه پوشید

 2. الناز گفت:

  عاشق تمام این کراپ ها شدم

 3. Ysmn گفت:

  از تاپ کراپ هالتر خیلی خوشم میاد در حالیکه همشون عالی هستن ??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *