مد و استایل

9 مرحله‌ی ارایش فرانسوی که زیبایی نچرال به چهره می‌بخشد!

ارایش فرانسوی
امتیاز دهید post

یکی از زیباترین و شیک ترین ارایش ها; ارایش فرانسوی است که طرفداران زیادی دارد زیرا یک ارایش غلیظ و زننده نیست به خاطر همین هم است که زنان پاریسی از این ارایش استفاده می کنند. اگر شماهم به دنبال یک ارایش خاص و خانمانه هستید باما همراه باشید تا مراحل این ارایش خاص را یاد بگیرید و همیشه با این ارایش زیبایی طبیعی خودتان را به نمایش بگذارید و بدرخشید.

امروزه ارایش های متفاوتی در جهان وجود دارد مانند ارایش خلیجی; ارایش هندی و غیره. یکی دیگر از ارایش هایی که زنان جهان شیفته ان هستند ارایش فرانسوی است چون همانطور که گفته شد یک ارایش غلیظ نیست که دل ادم را بزند. این یک ارایش خاص وبی نقص است که زنان پاریسی چون دنبال ارایش های غلیظ و زننده نیستند از این ارایش استفاده می کنند; اگر شماهم به دنبال چنین ارایشی مانند زنان پاریسی هستید پس بیایید تا این ارایش را یاد بگیریم.

تفاوت های انواع ارایش ها در میزان استفاده از وسایل ارایشی و عمق و کم و زیاد بودن ان ها است. ارایش فرانسوی یک نوع ارایشی است که ویژگی های طبیعی که شما در صورتتان دارید را برجسته می کند و یک ارایش طبیعی و نچرال است و صورت شما را از حالت عادی زیاد خارج نمی کند بلکه شمارا در عین سادگی و طبیعی جذاب تر و زیبا تر از قبل می کند.

ما در این مطلب به توضیح ارایش فرانسوی و 9 مرحله این ارایش می پردازیم پس با ما در مجله مد سایت ناپولی همراه باشید.

ارایش فرانسوی
 ارایش فرانسوی

ارایش فرانسوی چیست؟!

زنان فرانسوی همیشه به عنوان زنان خوش پوش با لباس های شیک و داشتن چهره ای زیبا سر زبان ها بوده اند و شناخته می شدند. از زنان ان ها می توان به مدل ها و هنر پیشه های زیبایشان مثل “برژیت باردو” و “ملانی لوران” اشاره کرد. اگر به چهره ان ها توجه کنید می بینید که یک چهره زیبا و طبیعی اما ملایمت و ملاحت ظریف در چهره هایشان دارند. این به دلیل همین ارایش فرانسوی است که گفته شد یک ارایش طبیعی و نچرال است و زننده نیست.

در ارایش فرانسوی که یک سبک ارایشی است که طبیعی و نچرال است و یک ارایش خاص فرانسوی است فقط ویژگی های طبیعی و زیبا صورت برجسته تر می شوند و اصلا حالت صورت تغییر نمی کند زیاد.

اگر کمی توجه کنیم میبینیم که این ارایش فرانسوی در اصل برای زیباتر کردن و درخشش طبیعی بیشتر صورت است و زنان فرانسوی زیاد اهل ارایش کردن نیستند تنها به این دلیل از این ارایش استفاده می کنند تا با این میکاپ زیبایی های طبیعی صورتشان و چشمانشان را زیباتر از قبل کنند و ان هارا برجسته تر کنند.

برای همین است که اگر شما به پاریس بروید می بینید که بیشتر زنانشان ارایش فرانسوی و ارایش ملایم دارند و کمتر زنی است که ارایش سنگین به چهره داشته باشد.

پس اگر می خواهید که یک ارایش طبیعی مثل زنان پاریسی داشته باشید و با کمترین استفاده از لوازم ارایشی صورت خود را ارایش کنید و چهره زیبا و نچرال داشته باشید به پوست و رژیم غذایی خود بسیار توجه کنید. تنها کافیه با توجه به رژیم غذایی مناسب و روتین منظم مراقبت از پوست یک پوست سالم و زیبا داشته باشید و از این ارایش ساده و شیک فرانسوی نهایت لذت را ببرید.

ملانی لوران با ارایش فرانسوی
ملانی لوران با ارایش فرانسوی

9 مرحله ارایش فرانسوی:

1.امادگی سازی پوست

مهم ترین اصل در ارایش فرانسوی داشتن یک پوست سالم و شاداب و باطراوت است. پس سعی کنید که قبل ارایش یک پوست سالم داشته باشید و به پوستتان رسیدگی کنید با کارهایی مانند داشتن یک روتین منظم مراقبت از پوست.

در روتین منظم مراقبت از پوست شما کارهایی مثل استفاده از ماسک های مناسب;سرم ها; مرطوب کننده ها; پاک کننده ها و تونر ها انجام می دهید. سعی کنید که از لوازم با کیفیت استفاده کنید و هر 3 ماه یک بار هم فیشیال صورت را انجام بدهید. این فیشیال صورت را حتما در صورت امکان به شکل حرفه ای و در کلینیک های با تجربه انجام بدهید.

اما اگر فیشیال صورت را در خانه انجام می دهید ان هم به صورت سبک باید فواصل ان را کم کنید تا روی پوستتان اثر بیشتری بگذارد.

اگر می خواهید که یک پوست درخشان داشته باشید و پوستتان نرم و مرطوب باشد و اماده ارایش باشد قبل از ارایش کردن از یک ماسک مرطوب کننده و ابرسان استفاده کنید و از یک پرایمر ابرسان زیر ارایشتان هم می توانید استفاده کنید.

 امادگی سازی پوست برای ارایش فرانسوی
 امادگی سازی پوست برای ارایش فرانسوی

2.از یک کرم پودر که متناسب با رنگ پوستتان باشد استفاده کنید.

پس سعی کنید که از کرم پودری استفاده کنید که به رنگ پوستتان نزدیک تر باشد چون اگر از رنگ های تیره تر یا روشن تر استفاده کنید دیگر ظاهری نچرال نخواهید داشت. اگر می خواهید در ارایشتان یک پایه طبیعی داشته باشید کرم پودر را با کمی مرطوب کننده مخلوط کنید و بعد استفاده کنید تا چهره شما طبیعی تر بشود و از مقدار کرم پودرتان که روی صورتتان به عنوان پوشش قرار می گیرد کمتر شود.

همچنین اگر می خواهید ارایش طبیعی داشته باشید از کرم پودر سبک و کمی براق استفاده کنید و از کرم پودر های مات و سنگین دوری کنید تا می توانید.

در اخر هم کرم پودر را به خوبی با انگشتانتان همه جا مانند دور چشم ها و ابرو ها و فک تان پخش کنید.

استفاده از کرم پودر در ارایش فرانسوی
استفاده از کرم پودر در ارایش فرانسوی

3.از یک کانسیلر سبک استفاده کنید.

از نکات دیگری که باید در ارایش فرانسوی به ان توجه کنید این است که از یک کانسیلر بسیار سبک استفاده کنید. یعنی کانسیلر فقط برای پوشاندن لکه ها و جای جوش ها و سیاهی زیر چشم ها و… مورد استفاده قرار بگیرد.

کانسیلر را هم با توجه به رنگ پوستتان انتخاب کنید.

 کانسیلر سبک در ارایش فرانسوی

4. از رژگونه ملایم استفاده کنید.

یکی از ویژگی هایی که ارایش فرانسوی دارد این است که در براق و درخشان کردن طبیعی صورت نقش دارد پس شما با استفاده از رژگونه ملایم که با رنگ پوستتان هم متناسب باشد باعث درخشندگی پوست صورتتان شوید.

رژگونه را هم در نقاطی مانند روی گونه ها و بالای شقیقه و روی پل بینی بزنید و سعی کنید زیاد رژگونه نزنید; انقدری بزنید که ظاهری طبیعی در نهایت داشته باشید.

 رژ گونه ملایم در ارایش فرانسوی
 رژ گونه ملایم در ارایش فرانسوی

5.برای تکمیل ارایش فرانسوی از پودر برنزه استفاده کنید.

از پودر برنزه ای استفاده کنید که زیاد براق نباشد تا روکش طبیعی روی صورتتان ایجاد کند. سپس با یک برس کابوکی پودر برنزه را قشنگ روی صورتتان پخش کنید و ارایشتان را کامل کنید.

 پودر برنزه در ارایش فرانسوی

6.ابروهایتان را با ژل یا برس ابرو به سمت بالا لیفت کنید.

داشتن ابروهای طبیعی در ارایش فرانسوی بسیار مهم است پس سعی کنید که ابروهایتان را نازک و یا کوتاه نکنید. برای اینکه ابرو های طبیعی داشته باشید با ژل یا با صابون و یا برس ابرو موهای ابروهایتان را به سمت بالا لیفت کنید. اگر از مداد استفاده می کنید و یا ابروهایتان نقاط توخالی دارد و کم پشت است و مجبورید از مداد ابرو استفاده کنید طوری از مداد ابرو برای پر کردن استفاده کنید تا طبیعی بنظر برسد و اثر مداد در ابروهایتان به خوبی محو شود.

 لیفت ابرو در ارایش فرانسوی با برس ابرو
 لیفت ابرو در ارایش فرانسوی با مداد

7.از سایه چشم ملایم استفاده کنید.

سعی کنید از رنگ های خنثی یا نود مانند قهوه ای ملایم; قهوه ای مایل به قرمز; بژ وهلویی در سایه چشمتان استفاده کنید تا ظاهر و ارایشی طبیعی داشته باشید. اگر می خواهید که درخشندگی به این کار بدهید می توانید از سایه طلایی استفاده کنید در گوشه های داخلی چشم و این گونه فرم چشمتان هم زیباتر می شود.

نکته اینجاست که می توانید به جای استفاده از سایه چشم از پودر برنزه هم استفاده کنید.

در ارایش پشت چشم و استفاده از سایه چشم مراقب باشید تا زیاده روی نکنید و در این ارایش طبیعی و نچرال; طبیعی ارایش کردن را فراموش نکنید.

سایه چشم ملایم در ارایش فرانسوی
سایه چشم ملایم در ارایش فرانسوی; استفاده از سایه طلایی

8.برای کامل کردن ارایش چشم ها از یک ریمل سبک استفاده کنید.

اگر می خواهید که ارایش چشمتان زیاد نباشد می توانید از فرمژه استفاده کنید اما اگر می خواهید کمی ارایش چشمتان بیشتر باشد از یک ریمل سبک استفاده کنید. سعی کنید لایه کمی از ریمل روی مژه هایتان باشد. همچنین می توانید بعد از ریمل زدن یک پنبه را به ارایش پاک کن بزنید و ان را اغشته کنید سپس روی مژه هایتان بکشید تا ریمل اضافی از روی مژه هایتان پاک شود و طبیعی تر جلوه کند.

 ریمل سبک برای ارایش فرانسوی
 ریمل سبک برای ارایش فرانسوی

9.ارایش لب

اخرین کار در ارایش فرانسوی ارایش لب ها است. شما ابتدا با یک اسکرابر لب ; لب هایتان را لایه برداری کنید. اگر هم اسکرابر ندارید می توانید شکر قهوه ای و عسل را باهم ترکیب کنید و بعنوان یک لایه بردار استفاده کنید و با مسواک ارام روی لب هایتان بکشید تا پوست های مرده روی لب هارا جدا کند.

سپس لب هایتان را با بالم یا حتی وازلین یا ویتامین آ چرب کنید تا لب هایتان نرم شوند. سپس رژ را روی لب هایتان بزنید.

می توانید برای داشتن ارایش کژوال از رنگ رژ صورتی یا کالباسی ملایم استفاده کنید ولی اگر می خواهید که ارایش تان کمی بیشتر باشد از رنگ های سرخابی یا قرمز استفاده کنید و لب هایتان را برجسته تر کنید.

 ارایش لب در ارایش فرانسوی با رنگ رژ کالباسی ملایم
 ارایش لب در ارایش فرانسوی با رنگ رژ قرمز

سخن اخر

پس یکی از چیزهای مهم در ارایش فرانسوی داشتن پوستی سالم و با طراوت بود. شما می توانید با رژیم غذایی مناسب و مصرف زیاد و به اندازه اب و کار های دیگر از پوستتان مراقبت کنید تا پوستی سالم داشته باشید.

ارایش فرانسوی یک ارایش ساده و در عین حال شیک و زیبا است که واقعا زیبایی طبیعی به چهره زیبا شما می بخشد و شما می توانید از این ارایش همه جا استفاده کنید; همچنین یادتان نرود که زیبایی در سادگی است.

 ارایش فرانسوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *