مد و استایل

استایل مونوکروم چیست؟

استایل مونو کروم
امتیاز دهید post

استایل مونوکروم سبک پوشیدن لباس های یک رنگ است همان طور که می دانید مونو به معنا یک و کروم به معنا رنگ است..طرفداران این سبک اغلب افراد سلبریتی،طراحان و طرفداران سبک مینیمال هستند.از استایل مونوکروم به عنوان یکی از بهترین استایل ها یرای شیک و لاغر تر دیدهشدن یاد می شود.در این مطلب از سایت ناپولی به برسی این استایل پرداخته ایم.

استایل مونوکروم
استایل مونوکروم
استایل مونوکروم

تاریخچه استایل مونوکروم

استایل مونوکروم که در نمایشگاه های اخیر به خوبی از اصالت و مدرن بودن خود خبر داده است،تاریخچه طولانی تری نسبت به آنچه که ما می بینیم دارد.در دهه های 1960 تا 1970 میلادی بود که این استایل محبوب ترین سبک لباس پوشیدن زنانه شناخته شد.این استایل در آن زمان در اوج محبوبیت بود و جایگاه ویژه ای در بین بانوان و افراد اهل مد داشت.جای تعجبی ندارد که این استایل هنوز در بین زنان و دختران جایگاه ویژه ای دارد و به اصطلاح از مد نیافتاده است.

مزیت استایل مونوکروم

زمانی که این استایل به حیات خود در دنیای مد بدون هیچ مشکلی ادامه داده است به این نکته پی می بریم که از مزیت های برخورددار است که سایر استایل ها ان را یا ندارند یا به خوبی استایل مونوکروم ان را به مصرف کننده ارائه نمی دهند.

ساده و هارمونی بودن

لباس پوشیدن هم فلسفه خودش را دارد یکی از این مطل ها که باید درک شود ساده و هارمونی بودن استایل است.معنایی لغوی هارمونی،هماهنگی است،در واقع در دنیای مد بدین معناست که احساس نظم و تعادل را در استایل ایجاد کرد و این هماهنگی باید به صورتی باشد که هر فردی را مجذوب خودش کند.این هارمونی زمانی جذاب تر می شود که با ساده بودن،ترکیب شود.حال اگر به دنبال ساده و هارمونی بودن لباس های خود هستید،استایل مونوکروم یکی از ان هاست که نیاز شما را بر طرف می کند.

اگر استایل شما هارمونی نباشد بعد از مدت کوتاهی خسته و کسا کننده می شود.همان طور که گفتیم در هارمونی بودن استایل خود باید در بین رنگ ها نظم وتعادل ایجاد کنید.به طور کلی رنگ های روشن وزن سبک تری نسبت به رنگ های تیره دارند پس رنگ های روشن را سبک وزن و رنگ های تیره را سنگین وزن در نظر می گیریم تجربه نشان داده است که زمانی رنگ های سبک وزن در بالای رنگ های سنگین وزن قرار می گیرند جلو لباس بیش تر می شود.

دردسر کم تر برای ست کردن

شما هیچ گونه محدویتی در انتخاب رنگ ندارید کافی است که رنگ دلخواه یا رنگ با پوست صورتتان تناسب دارد را انتخاب کنید.در دنیای مد باید تعادل و هارمونی بودن استایل حفظ گردد این اصلی ترین نکته برای هر استایلی در دنیای مد است.در اینجا چند ست را برای استایل مونوکروم به شما معرفی می کنیم این استایل ها جزء محوب ترین استایل های مونوکروم هستند.از ان جا که این استایل دردسر کم تری برای ست کرن دارد از این رو برای افرادی که شاغل هستند بسیارمناسب است.این استایل علاوه بر مرتب بودن ، حس انسجام شما را به همکارانتان می رساند.

مناسب برای افراد کوتاه قد و ریز اندام

آیا دوست دارید که قد بلند تر دیده شوید؟ ، یا دوست دارید که لاغرتر در نظر بیاید؟ ، کلید سوال های قبل،قطعا مونوکروم است. این استایل مناسب افرادی با قد کوتاه و فرم بدنی ریز می باشد.در ادامه این بخش نکاتی را برای شما بازگو می کنیم که این مشکل شما را به نحوه احسنت حل کند.

با مانتو ها و پیراهن های قد کوتاه آشتی بکنید: در واقع مانتو های با قد بلند،شما را کوتاه تر نشان می دهند.توصیه می کنم که از مانتو های که قد ان ها روی زانو های شما است استاده کنید.حتی به شما پیشنهاد می کنم که پیراهن خود را داخل شلوار قرار بدهید.

ازمانتو ها و لباس های تنگ و فیت بدن استفاده کنید: این مانتو توجه ها را به انحنای بدن شما جلب می کند به همین علت قد کوتاه بودن شما کم تر جلوه می کند

مانتو ها و لباس های بادکرده و چروک استفاده نکنید: زیرا قد شما را کوتاه تر نمایش می دهد.

مانتو های با خط های عمودی باریک را انتخاب کنید:اگر قصد دارید از مانتو در استایل خود استاده کنید این مهم را فراموش نکنید که این سبک از مانتو ها شما را قد بلند تر نمایش می دهند.

از مانتو های استرچ ، کشی و کمر کشی استاده کنید: باعث ایجاد حجم در زیر لباس می شود و اندام شما را را درشت ر نشان می دهد شما می توانید حتی از کمر بند استفاده کنید.

محبوب ترین استایل های مونوکروم

در این قسمت از سایت ناپولی ما بهترین و محبوب ترین رنگ های استایل مونوکروم را برای شما اماده کرده ایم تا توانسه باشیم در تصمیم گیری بهتر و راحت تر به شما کمک کرده باشیم.

استایل مونوکروم سفید

:رنگ سفید توصیف کننده پاکی و کمال است،این رنگ برای تمامی فصل ها و سلیقه ها توصیه می شود.پوشیدن اکسسوری های سیاه رنگ مثل ساعت های با بند مشکی جذابیت خاصی به این استایل می دهد.


استایل مونوکروم سرمه ای

رنگ سرمه ای جزء رنگ های سرد است که احساس اعتماد وصمیمت بیش تر را در وجود افراد اقا می کند.رنگ سرمه ای مرد و زن نمی شناسد.همه افراد در استایل خودشان حتی برای یک بار هم از رنگ سرمه ای استفاده کردند.در دنیای مد رنگ سرمه ای به همه پسند و کارردی مشهور است.

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم طوسی

رنگ طوسی جزء رنگ های خنثی است،در این رنگ آرامش و اعتماد خاصی وجود دارد،در این رنگ آرامش و اعتماد خاصی وجود دارد،این رنگ یکی از محبوب ترین رنگ ها در استایل مونوکروم است و یکی از دلایل این محبوبیت تنوع بالا کالا با رنگ طوسی و همچنین طیف گسترده رنگ طوسی است.

استایل مونوکروم صورتی

رنگ صورتی حاصل ترکیب دو رنگ قرمز و سفید است.این رنگ جزء رنگ های گرم محسوب می شود.این رنگ نماد عشق بی قید و شرط است.این رنگ بیش تر مقبول خانم هاست تا اقایان،در دنیای مد ما این رنگ را به عنوان رنگ رویایی می شناسیم.

استایل مونوکروم
استایل مونوکروم

استایل مونوکروم زرد

رنگ زرد بسیار درخشان و انرژی دهنده است.رنگ زرد رنگی پیچیده است چون همان قدر خنثی می تواند باشد که خشن است.رنگ زرد جزء رنگ های است که هم می توان با تمام توان نظر اقایان را به سمت شما جذب کند و هم می تواند جزء رنگ های باشد که کم تر نظر اقایان را جذب کند.

استایل مونوکروم مشکی

رنگ مشکی نماد قدرت و هوش است.این رنگ،رنگی خنی محسوب می شود.از انجا که این رنگ تمام نور خورشید را به خود جذب می کند توصیه می شود از پوشیدن ان در فصل تابستان خودداری کنید و همچنین پیشنهاد می شود که از این استایل بیش تر در فصل زمستان استفاده شود.

استایل مونوکروم
استایل مونوکروم

ساخت استایل مونوکروم خود

تا الان شما با جزئیات این استایل آشنا شدید ، اگر دوست دارید که استایل مخصوص خود را درست کنید مطالب مختصر زیر به شما کمک می کند.

رنگ

یک رنگ انتخاب کنید و مشتق های آنرا ئر ست کردن استایل خود به کارببریددر واقع طق رنگ پایه ای که انتخاب کردید چای سایر رنگ ها را در استایل خود مشخص کنید.من توصیه می کنم رنگ پایه ای که انتخاب می کنید با رنگ پوست،مو و چشم های شما همخوانی داشته باشد،در انتخاب رنگ پایه،مطابق بودن با رنگ پوست مهم تر از مو و ، مو مهم تر از چشم است.

بافت

از بافت های متنوع لباس در استایل خود استفاده کنید بهترین نمونه برای این حرف لباس عروس است.لباسی سر تا پا یک رنگ با بافت های متفاوت.

طرح دار بودن

می توانید از لباس های طرح دار استفاده کنید.وقتی می گویم مونوکروم منظورمان یک رنگ بودن استایل است پس شما می توانید از لباس های طرح دار استفاده کنید.این طرح می تواند در هر کجای لباس مثل سر آستین ها باشد.

استایل مونوکروم
استایل مونوکروم
استایل مونوکروم

آرایش به سبک مونوکروم

به این مدل میکاپ،میکاپ تک رنگ هم گفته می شود که برای خانم ها در هر رده سنی مناسب است باید بگویم این مدل از میکاپ بسیار سخت و تخصصی است زمانی که این میکاپ با استایل مونوکروم همراه می شود کار آرایش گر هم سخت تر می شود.همان طور که اغلب بازیگران از استایل مونوکروم استفاده می کنند در میکاپ خود از این سبک هم بسیار استفاده می کنند این اتفاق در زمان استفاده کردن از استایل مونوکروم بیش تر هم می شود.

بیش ترین توجه در این میکاپ بر روی لب و سپس چشم ها است دقت کنید که میکاپ شما باید حالتی یک دست و یکنواخت داشته باشد زمانی که شما آرایش صورت خود را با استایل مونوکروم ست می کنید بهتر است که از رنگ های خنثی و متناسب با رنگ پایه لباستان استفاده کنید.البته همیشه استثنا وجود دارد و نظر میکاپ ارتیست بسیار مهم می باشد.توصیه می کنم که در میکاپ خود از رنگ های تیره تر نسبت به رنگ پایه لباستان استفاده نکنید.

حرف آخر

در این مطلب از سایت ناپولی ما شما را با استایل مونوکروم و میکاپ ان اشنا کردیم.این سبک از استایل بسیار خاص است بر خلاف نظر عام مردم که فکر می کنند این سبک از مد بسیار آسان است پیچیدگی های مخصوص خودش را دارد .این نوشته حاصل سال ها تجربه در دنیای مد است.ما هرگز ما نمی توانیم بگویم که این مطلب کامل است.خواهشمندم که با نظرات خود در کامل کردن این مطلب به ما کمک کنید

با تشکراز شما سایت ناپولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *