مد و استایل

بهترین مدل ناخن مناسب دست شما + 14 مدل ناخن

دست یک دختر با لاک ساده در میان پوشال های صورتی
3/5 - (1 امتیاز)

اگر شما هم هر وقت که پیش ناخن کار خود می روید و جواب این سوال که “چه مدل ناخنی می خواهید؟” را نمی دانید ، به جای درستی آمده اید. در ناپولی قطعا جواب خود را پیدا خواهید کرد.

علاوه بر مدل هایی که ناخن کار شما ممکن است به شما پیشنهاد دهد، مدل های ناخن زیادی هستند که شاید هنوز حتی اسم آن ها به گوشتان نخورده باشد! قطعا شما مدل مخصوص و مورد علاقه خود را دارید اما نمی دانید که همچنان فضای زیادی برای بازی با طول، نوک تیزی و عرض ناخن های خود برای داشتن ظاهری جذاب و جدید دارید.

بنابراین اگر می خواهید کاشت ناخن خود را هیجان انگیزتر کنید و مدل های جدید را بر روی انگشتان خود امتحان کنید، در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین شکل و مدل ناخن را برای دست های خود پیدا کنید.

حدس می زنم که در پایان این مطلب مدل ناخن مورد علاقه جدیدی را برای خود انتخاب کنید.

چگونه بهترین مدل ناخن را انتخاب کنیم؟

نکته مهمی که باید بدانید این است که چیزی به نام بهترین مدل ناخن وجود ندارد، همه چیز در مورد یافتن سبکی است که برای شما مناسب باشد. سعی کنید که هنگام انتخاب مدل ناخن، سبک زندگی خود را در نظر داشته باشد. زیرا برخی از مدل ها می توانند در طول روز برای شما دردسر ساز شوند.

برخی از مدل های ناخن که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم مانند مدل تابوت نیاز به ناخن مصنوعی یا اکستنشن ژل دارند تا به راحتی نشکنند و مقاومت آن ها افزایش پیدا کنند.

در مواقعی که شک دارید که کدام مدل ناخن مناسب شماست ، مشورت کردن با ناخن کار خود درباره انتخاب هایی که می توانید داشته باشید ضرری ندارد. آن ها می توانند ناخن های شما را بررسی کنند به شما راهنمایی های خوبی درباره اینکه کدام مدل ها ارززش امتحان کردن را دارند بدهند.

در ادامه برای آشنایی با محبوب ترین مدل های ناخن و نکات لازم برای انتخاب ناخن مناسب دست شما با من همراه باشید.

14 مدل ناخن

 • مدل های ناخن متفاوتی وجود دارد که رایج ترین آن ها ناخن گرد، ناخن مربعی، ناخن مربع گرد شده، ناخن بیضی، ناخن بیضی_مربعی، ناخن بادامی و ناخن دشنه ای(سوزنی) است.
 • محبوب ترین مدل ، ناخن مربع گرد شده کوتاه است.
 • راحت ترین راه برای تشخیص مدل مناسب دست شما این است که آن را با کوتیکول (پوست شفافی که در امتداد لبه پایینی انگشت شما قرار دارد)، هماهنگ کنید.
16 مدل ناخن محبوب

1. ناخن گرد ( Rounded Nails )

این مدل ناخن ظاهری بسیار نرم و طبیعی دارد که محافظت از آن نیز بسیار آسان است. حتی اگر ناخن شما بشکند، می توانید به راحتی کمی از طول ناخن های خود کم کنید و با یک سوهان دوباره شکل قبلی را بازیابی کنید. سوهان را از کنار ناخن به سمت دیگر با یک قوس ملایم حرکت دهید، تقریبا مثل اینکه انحنای کوتیکول هایتان را تقلید می کنید.

این مدل مناسب کسانی است که زیبایی را در عین سادگی می خواهند؛ همچنین شکل گرد ناخن انگشتان شما را کمی بلند تر نشان می دهد.

ناخن های گرد را می توانید با افزودن یک لایه لاک پایه و یک لایه لاک اکلیلی زیبا تر کنید. استفاده از استیکر های طرح دار بر روی ناخن هایتان هم ایده خوبی برای جذاب تر کردن انگشتان دست شماست.

ناخن گرد شاینی و با استیکر گل
ناخن گرد
 • شکل ظاهری: اضلاع صاف که به سمت بالا گرد می شوند.
 • تیپ شخصیتی: زنانه، دلسوز و رمانتیک
 • طول: کوتاه ؛ عادت کردن به این مدل آسان تر از مدل هایی مانند بادامی است.
 • برای کی بهتره: یک مدل عالی برای کسانی است که نمی توانند ناخن های خود را خیلی بلند کنند. ( مانند تایپیست ها)

2. ناخن مربعی ( Square Nails )

اگر فکر می کنید که ناخن گرد مناسب شما نیست، یک سوهان بردارید و لبه های ناخن خود را صاف کنید ؛ حالا شما ناخن مربعی دارید. این مدل ناخن یکی از بهترین اشکال برای انگشتان بلند و باریک است. همانند ناخن گرد، ناخن مربعی نیز با لاک و الگو های ساده بسیار زیبا و جذاب می شود. از محبوب ترین طرح ها برای این مدل ناخن، طرح فرنچ است که به خوبی با ناخن های شما همخوانی خواهد داشت.

ناخن مربعی با طرح زیبا و اکلیل
ناخن مربعی
 • شکل ظاهری: دقیقا همان طور که نامیده می شود بنظر می رسد، لبه های صاف و تیز با شکل مربعی.
 • تیپ شخصیتی: نشانه یک رهبر قوی و جسور، سبکی که ظرافت کمتری دارد و معمولا نشان می دهد که فرد برای ناخن های خود وقت گذاشته و می خواهد دیده شوند.
 • طول: مدل کوتاه آن مناسب تر است زیرا احتمال شکستگی کم تری دارد.
 • برای کی بهتره: این مدل هم برای ناخن های طبیعی و هم برای ناخن های مصنوعی مناسب است. بر روی دست کسانی که بستر ناخن های آن ها بلند و کشیده است، عالی می شود.

3. ناخن مربع گرد شده ( Rounded Square Nails )

ناخن مربع گرد شده ، که نام مربع نرم نیز برای این مدل ناخن استفاده می شود ، خواهر ناخن مربعی است ؛ حد وسط ناخن گرد و ناخن مربعی. برای داشتن این مدل ناخن کافی است فقط ناخن ها را در لبه ها مستقیم سوهان بزنید تا شکل مربعی پیا کند ، سپس گوشه ها را گرد کنید. این مدل برای طیف وسیعی از لاک ها مناسب است و شما با خیال راحت می توانید به تزیین ناخن های خود بپردازید.

ناخن مربع گردشده یا مربع نرم با لاک سفید رنگ
ناخن مربع گرد شده
 • شکل ظاهری: یک ناخن مربع شکل با لبه های نرم تر و گرد تر.
 • تیپ شخصیتی: یک مدل که دستان شما را برجسته و قابل توجه می کند. مناسب کسانی که دنبال تاثیرگذاری بیشتر هستند.
 • طول: باز هم طول کوتاه مناسب است. همچنین لبه ها در این مدل ناخن گرد شده اند تا به اطراف گیر نکنند.

۴. ناخن بیضی ( Oval Nails )

این مدل ترکیبی از مدل بادامی و گرد است. برای داشتن نوک نیم دایره ای در این مدل لازم است که کمی ناخن هایتان را بلند بگذارید. با سوهان لبه هایی ناخنتان را به سمت بالا گرد کنید. این مدل بهتر است با رنگ های دخترانه ملایم استفاده شود. صورتی ملایم، آبی و سایر رنگ های پاستلی انتخاب های خوبی هستند. اگر ناخن های بیضی دارید این نکته مهم است که نوک آن ها را مقاوم تر کنید زیرا احتمال شکستن نوک ناخن ها بیشتر است. دلیل این استحکام کم نیز این است که در این مدل نااخن ها معمولا به شکل باریک تر و با پشتیبانی کم تر در کناره ها سوهان می خورند.

این مدل شیشک و بر اساس مد روز است و برای هر دو نوع ناخن ، چه باریک و چه پهن ، مناسب است. ناخن بیضی یک مدل ساده و راحت و در عین حال بسیار ظریف و زیباست.

ناخن بیضی بر روی دست دختر پلیور پوش
ناخن بیضی
 • شکل ظاهری: یک ناخن گرد با گوشه هایی که به سمت وسط انحنا دارند.
 • تیپ شخصیتی: کاری و مستقل.
 • طول: متوسط یا بلند. اگر دست خود را به سمت بالا برگردانید و همچنان بتوانید نوک ناخن های خود را ببینید، یعنی ناخن های شما طول مناسبی برای داشتن این مدل دارند.

۵. ناخن مربع بیضی (Squoval Nails)

با مقایسه این مدل با ناخن مربع گرد شده متوجه می شوید که این دو مدل شباهت بسیار زیادی بهم دارند. این یک مدل زنانه و جالب و در عین حال جسورانه است. همچنین شبیه شکل ناخن بیضی است اما نیاز به ناخن های بلندتری دارد. برای داشتن این مدل کافی است ابتدا طول ناخن مد نظر خود را در نظر بگیرید و آن را به شکل ناخن مربع در آورید. سپس با گرد کردن لبه ها به آرامی ، این شکل ناخن را بدست آورید. ( گرد کردن لبه ها را کمی بیشتر از مدل ناخن مربع گرد شده انجام دهید )

مدل ناخن مربع بیضی یا اسکووال با لاک طلایی رنگ
ناخن اسکووال | مربع بیضی
 • به دلیل شباهت زیاد این مدل با مدل مربع گرد شده مشخصات این دو مدل نیز مشابه است. برای دیدن مشخصات مدل ناخن مربع گرد شده کلیک کنید.
 • تنها تفاوت در طول این دو مدل و میزان گرد شدن نوک انگشتان است. در این مدل طول ناخن متوسط یا بلند پیشنهاد می شود.

۶. ناخن سوزنی | دشنه‌ای (Stiletto Nails)

این مدل از محبوبیت زیادی میان سلبریتی های آمریکایی برخوردار است. این ناخن ها همان طور که از اسم آن ها پیداست بسیار تیز و لبه دار هستند. داشتن این مدل ناخن روی ناخن های طبیعی تقریبا غیر ممکن است، زیرا ناخن های طبیعی قدرت کافی را برای حفظ شکل این مدل ندارند و ممکن است بعد از گذشت فقط چند ساعت بشکنند. اگر می خواهید که این مدل برای شما دوام داشته باشد می توانید از ناخن های مصنوعی مثل اکریلیک یا ژل استفاده کنید. برای تزیین این ناخن هر چه خلاقانه تر عمل کنید، بهتر و جذاب تر بنظر می رسید.

ناخن دشنه ای با طرح های جذاب
ناخن سوزنی | دشنه ای
 • شکل ظاهری: بلند و نوک تیز شبیه مثلث.
 • تیپ شخصیتی: جسور، جذاب و مشتاق برای چالش های روزمره. یک مدل جسورانه که احتمالا نگاه ها را به خود جذب می کند.
 • طول: ناخن های بلند برای داشتن این مدل جذاب ضروری است.
 • برای کی بهتره: اگر شما هم می خواهید اکریلیک یا کاشت ژل را تجربه کنید، این مدل می تواند یکی از انتخاب های شما باشد.

۷. ناخن مربع سوزنی (‌Squared Stiletto Nails)

ناخن مربع سوزنی نسبت به ناخن بالرین یا تابوتی ( که در ادامه به آن می پردازیم ) باریک تر است. دارای لبه های بلند و مخروطی و نوک مربعی تیز است. طول بلند آن ها مناسب کسانی است که می خواهند توجه ها را به خود جلب کنند. برای داشتن این مدل ناخن فقط کافی است ناخن هایتان را مانند مدل سوزنی تیز کنید و در آخر نوک آن ها را کمی صاف کنید. استفاده از لاک‌های پررنگ مثل زرشکی، مشکی، سبز تیره و قهوه‌ای تیره گزینه‌ی بسیار مناسبی خواهد بود.

مدل ناخن مربع دشنه ای با لاک صورتی
ناخن مربع سوزنی
 • شکل ظاهری: ناخن هایی بلند و کشیده که نوک آن ها صاف شده.
 • تیپ شخصیتی: ترکیب استعداد و خلاقیت همراه با اراده قوی. نترس و شجاع و آماده امتحان کردن چیز های جدید. داشتن روابط پویا و پرشور در خانه، محل کار و …
 • طول: قطعا ناخن بلند مناسب این مدل است.

8. ناخن بادامی (Almond Nails)

یک ناخن که در لبه ها باریک و در پایه پهن است. در واقع مدل بادامی بسیار شبیه به مدل بیضی است با این تفاوت که فقط در نوک کمی باریک تر شده اما همچنان نوک گردی دارد. ناخن بادامی باعث کشیده تر دیده شدن انگشتان شما می شود. استفاده از طرح های شلوغ و رنگ های تند مناسب این مدل ناخن نیست، سعی کنید از لاک های ملایم و طرح های ساده مثل طرح مینیمال استفاده کنید.

ناخن بادامی
 • شکل ظاهری: باریک در لبه ها و پهن در پایه با یک نوک گرد ( نه تیز )
 • تیپ شخصیتی: یک مدل ساده در سبک مدرن برای کسانی که از سبک های قدیمی یا از مد افتاده خوششان نمی آید و همچنین علاقه ای به مد هایی که در آن زیاده روی می شود ندارند.
 • طول: ناخن بادامی نباید زیاد بلند باشد. یک ناخن کوتاه یا متوسط یرای این مدل کافی است.
 • برای کی بهتره: برای کسانی که می خواهند به انگشتان خود ظاهری خانمانه بدهند، بسیار عالی است.

9. ناخن بادام مراکشی ( Moroccan Almond Nails )

شبیه شکل ناخن بادامی است با این تفاوت که در نوک کمی پهن تر و گرد تر است. همچنین شباهت زیادی به مدل ناخن گرد دارد. البته برخلاف ناخن های گرد این مدل ناخن به حداقل طول متوسط نیاز دارد و کمی باریک تر است. این ناخن نیز همانند مدل بادامی با لاک های رنگ ملایم و طرح های ساده عالی بنظر می رسد.

ناخن بادام مراکشی یا لاک ملایم و طرح های ساده سیاه و سفید
ناخن بادام مراکشی
 • شکل ظاهری: ناخن بادام معمولی در نوک تیز است، در حالی که بادام مراکشی پهن تر است.
 • تیپ شخصیتی: زنانه، دلسوز، مهربان و بروز و مدرن.
 • طول: متوسط

10. ناخن بالرین | تابوتی ( Ballerina | Coffin )

ناخن های تابوتی نیز شبیه به ناخن های سوزنی هستند، اما با نوک مربعی شکل که آن ها را شبیه به تابوت می کند یا در توصیفی که کمتر ترسناک باشد، شبیه به کفش های مخصوص رقص باله می کند. این مدل در میان کسانی که مدل ناخن های بلند را ترجیح می دهند بسیار محبوب است و اگر می خواهید متفاوت باشید انتخاب خوبی برای شماست. اگر ناخن های طبیعی شما محکم و بلند هستند قطعا می توانید این مدل را امتحان کنید اما با این وجود، ناخن اکریلیک برای این مدل مناسب تر است و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. برای ناخن تابوتی رنگ‌های مات به همراه تزئیناتی مثل نگین و طراحی‌های دستی بهترین انتخاب است.

ناخن بالرین یا تابوتی با نگین ها و اکلیل های طلایی رنگ
ناخن بالرین | تابوتی
 • شکل ظاهری: ناخن سوزنی با نوک مربعی.
 • تیپ شخصیتی: شما بر این باورید که کار و شخصیت شما نشان دهنده شایستگی شماست اما بیشتر علاقه مندید که دوستان و خانواده خود را خوشحال کنید و در همه چیز شادی و شوخ طبعی را ترجیح می دهید.
 • طول: بلند
 • برای کی بهتره: متخصصین کاشت ناخن می گویند این مدل ناخن برای همه مناسب نیست، زیرا نیاز به نگهداری زیاد و همچنین طول بلند ناخن دارد. ناخن های طبیعی فقط در صورتی برای این مدل مناسب هستند که شما ناخن های خاصی با طول فوق العاده و بدون انحنا داشته باشید.

۱1. ناخن ماتیکی (Lipstick Nails)

ناخن ماتیکی از منحصر به فردترین مدل های ناخن این لیست است. همان طور که از اسمش پیداست دقیقا شکلی شبیه سر رژ لب های جامد دارد. درست کردن ناخن به این شکل بسیار آسان است فقط کافی است نوک ناخن را مانند ماتیک های جامد شیب دار کنید. استفاده از لاک های ساده و طرح های مینیمال باعث درخشش این مدل بر روی دست شما می شود.

ناخن ماتیکی
 • شکل ظاهری: نامتقارن در نوک ، ایجاد یک شیب در نوک که شکل رژ لب را تداعی می کند.
 • تیپ شخصیتی: شما به دنبال مد روز هستید و از تجربه کردن چیز های جدید لذت می برید. جسور، شیک و بروز
 • طول: متوسط و بلند اما اگر ناخن هایتان بلند باشد این مدل بیشتر به چشم خواهد آمد.
 • برای کی بهتره: این مدل به ناخن های قوی و محکمی نیاز دارد بنابراین اگر می خواهید ماندگاری داشته باشد ، استفاده از اکریلیک یا ژل را پیشنهاد می کنیم.

۱2. ناخن شیب‌دار ( Edge Nails )

ناخن های شیب دار تقریبا نوک های تیزی دارند اما در این مدل نوک ناخن از ناخن های سوزنی کوتاه تر و از ناخن های نوک پیکانی تیزی کم تری دارد. این ناخن ها به شکلی هسستند که اضلاع ناخن ، قبل از اینکه لبه های بالایی سوهان شوند، مستقیم هستند. این مدل طرفداران کم تری نسبت به بقیه مدل های ناخن دارد. این نکته را باید در نظر داشته باشید که نوک این ناخن تیز است و اگر با ناخن های نوک تیز راحت هستید و مشکلی ندارید می توانید این مدل را انتخاب کنید. لاک های پر رنگ و طراحی های جذاب مناسب این ناخن هاست.

ناخن شیب دار با لاک قرمز و طرح گل رز
ناخن شیب دار
 • شکل ظاهری: اضلاع مستقیم به بالا و لبه های سوهان خورده تا رسیدن به نوک ناخن.
 • تیپ شخصیتی: نترس در انجام کار های جدید، مستقل و هوشمند.
 • طول: بلند

۱3. ناخن پهن | ذوزنقه‌ای ( Flare | Trapeze Nails )

یکی از عجیب ترین مدل ناخن های این لیست مدل ناخن پهن است. در این مدل ناخن شما برعکس مدل های معمول دیگر دارای پایه ای باریک تر از نوک ناخن است. استفاده از این مدل ناخن با ناخن های طبیعی تقریبا غیرممکن است ( مگر اینکه ناخن های طبیعی شما از فولاد ساخته شده باشد !!! ) و شما مجبورید از ناخن مصنوعی استفاده کنید. طرح های فانتزی و رنگ های نئونی با این مدل ناخن همخوانی خوبی دارند.

ناخن ذوزنقه ای یا پهن با رنگ لاک سفی د و صورتی و طرح خال دار
ناخن پهن | ذوزنقه‌ای
 • شکل ظاهری: در نوک پهن و در مسیر رسیدن به پایه ناخن باریک می شوند.
 • تیپ شخصیتی: شما شخصی با اعتماد به نفس و توانایی های بالا هستید، مد روز برای شما اهمیت زیادی دارد و خلاقیت خوبی در ایجاد یک استایل خاص برای خود دارید.
 • طول: هم بلند و هم کوتاه، اما پیشنهاد ما انتخاب ناخن های کوتاه است زیرا نوک های پهن این ناخن در ناخن های بلند می تواند برای شما دردسر ساز شود.

14. ناخن نوک پیکانی ( Arrowhead Nails )

شکل این مدل ناخن تقریبا شبیه به شکل ناخن سوزنی است. تفاوت این دو مدل در این است که شکل نوک پیکانی نوک کوتاه تر و کمی گرد تر نسبت به شکل سوزنی دارد. برای زیبا تر کردن این مدل ناخن از رنگ های خانمانه و جذاب استفااده کنید.

ناخن نوک پیکانی
 • شکل ظاهری: ناخن دشنه ای با نوک گرد تر، ناخن نوک تیز که در امتداد طرفین کمی زاویه دار تر شده.
 • تیپ شخصیتی: خانمانه و لطیف و در عین حال جذاب و سرزنده.
 • طول: کوتاه یا متوسط، ناخن بلند مناسب این مدل نیست.
 • برای کی بهتره: می توانید این شکل را با ناخن های طبیعی امتحان کنید ( البته اگر ناخن های ضخیم و مقاومی دارید ) اما استفاده اکریلیک و ژل هم خالی از لطف نیست.

مدل های دیگر

چند مدل دیگر ناخن وجود دارید که در حال حاضر استقبال زیادی از آن ها نشده ولی ما برای شما در این قسمت عکس هایی از این مدل ها قرار می دهیم که بتوانید با شناخت تمام مدل های ناخن ، بهترین آن ها را برای خود انتخاب کنید.

مدل ناخن قله کوه با تزیینات طلایی
مدل ناخن قله کوه ( Mountain Peak Nail )
مجموعه عکس از ناخن فرو رفته یا cutout nail
ناخن فرورفته ( Cut-Out Nail )

جمع بندی

صنعت کاشت و آرایش ناخن روز به روز در حال گسترش است و هم اکنون نیز در سراسر نقاط دنیا فراگیر شده و یکی از اصول زیبایی در خانم ها به حساب می آید. در نتیجه توجه به زیبایی ناخن ها نیز تبدیل به یکی ار دغدغه های بانوان امروز گشته است. در این مقاله با معرفی همه انواع مدل ناخن و آرایش مناسب هر مدل ، تاثیر آن بر تیپ شخصیتی شما و ویژگی های خاص هر مدل مانند طول ناخن سعی شد که یکی دیگر از دغدغه های خانم های فارسی زبان عزیز را در ناپولی حل کنیم.

شما گزینه های مختلفی برای انتخاب دارید، مانند بیضی، مربع، بادام و حتی ترکیبی از همه آنها. هر مدلی می تواند بینشی در مورد اینکه شما به عنوان یک فرد چه کسی هستید و سبک های مورد علاقه شما چه خواهد بود، ارائه دهد. وقتی شکل ها و طرح های ناخن مورد علاقه خود را انتخاب می کنید، اعتماد به نفس، قدرت، اشتیاق و خیلی چیزهای دیگر را که در وجود خود دارید بروز می دهید.

شما در قسمت نظرات بگویید که اول کدام مدل را انتخاب می کنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *