مد و استایل

18 مدل لباس و اکسسوری که قد شما را کوتاه نشان میدهد | باید ها و نباید ها

girl style
5/5 - (1 امتیاز)

افراد به ویژه بیشتر خانم ها دوست ندارند قد کوتاه بنظر بیایند .بعضی لباس ها و اکسسوری ها قد شما را کوتاه تر از انچه هست نشان میدهد و جلوه خوبی در استایل شما ایجاد نمیکند و شما را قدکوتاه تر و چاق تر نشان میدهد .پس اگر دوست دارید بلند قد تر دیده شوید از پوشیدن این لباس ها و اکسسوری هایی که در ادامه مطلب گفته میشود دوری کنید .

لباس و اکسسوری مخصوص قد کوتاه ها

لباس ها واکسسوری هایی که شمارا کوتاه تر نشان میدهند و نباید بپوشید

لباس و اکسسوری که انتخاب میکنید نقش ویژه ای در کوتاه یا بلند نشان دادن قد شما دارد.باید توجه کنید از اکسسوری هایی که بخش زیادی از بدن شمارا میپوشانند استفاده نکنید، از لباس های گشاد استفاده نکنید ، لباس ها واکسسوری هایی که پاهارا کوتاه تر نشان میدهند استفاده نکنید ،بعضی طرح ها بدن شمارا عریض و قدتان را کوتاه تر نشان میدهند بهتر است در انتخاب طرح لباس های خود دقت کنید .

برای کوتاه دیده نشدن بهتر است بخش بیشتری از گردن و پاها مشخص شود .پس انتخاب یقه لباس ،نوع کفش ،حتی قد شلوار هم اهمیت زیادی در کوتاه نشان دادن شما دارد .

باید تلاش کنید تا ارتفاع بیشتری از گردن و بخش بیشتری از پا دیده شود. در نتیجه لباس‌هایی که یقه‌ی بلند دارند یا کفش‌هایی که ساق بلند دارند برای افراد قدکوتاه مناسب نیستند.

حتی انتخاب کفش مناسب هم می‌تواند شما را بلندتر یا کوتاه‌تر نشان دهد. کفش‌هایی که نوک تیزتر دارند، ظریف‌تر هستند و پاشنه‌های بزرگ و حجیم ندارند، باعث می‌شوند که بلندتر به نظر برسید. در مقابل کفش‌هایی که نوک مربعی‌شکل دارند، قد را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. شلوار کوتاه، تاپ بلند و سوییشرت‌های گشاد هم از دیگر لباس‌هایی است که پوشیدن آن‌ها قد را کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

1_کت‌های بلند

کت های بلند از جمله اکسسوری هایی هستند که برای افراد قد کوتاه مناسب نیستند و باعث کوتاه تر نشان دادن قد شما میشوند زیرا پاهای شما کوتاه مشخص میشوند .کت های گشاد هم به همین اندازه قد شمارا کوتاه نشان میدهند پس برای داشتن استایلی مناسب از پوشیدن کت های بلند و یا گشاد خودداری کنید .

دختری با کت بلند کرمی

2_شلوارهای کوتاه یا کاپری

یکی دیگر ازلباس هایی که باید در انتخاب ان دقت کرد تا قد کوتاه بنظر نرسیم ،شلوار های کوتاه هستند که معمولا تا خیلی بالاتر از مچ پا را میپوشانند و باعث میشوند قد شما اندازه قد همان شلوار که پوشیدید بنظر بیاید .برای استفاده از شلوار های کوتاه بهتر است از کفش پاشنه بلند استفاده کنید تا قدکوتاه بنظر نرسید .

شلوار کوتاه و تیشرت سفید

3_پیراهن‌هایی با قد متوسط

پیراهن ها هم جز ان دسته از اکسسوری ها هستند که میتوانند با پوشاندن بخشی از پاها شمارا قد کوتاه تر نشان دهند .این نمونه پیراهن ها معمولا تا زیر زانو هستند و فقط بخشی از پاهای شما مشخص میشود و اینگونه قد شما کوتاه تر به نظر میرسد . در نتیجه افرادی که قد کوتاه دارند و میخواهد از این نوع پیراهن ها استفاده کنند بهتر است پیراهن شما چاک دار یا انتهای دامن ان از زانو بالاتر باشد تا این گونه بخش بیشتری از پای شما پیدا باشد .

4_دامن‌هایی با قد متوسط

یکی از اکسسوری و لباس هایی که روی قد شما تاثیر زیادی دارد دامن هایی با قد متوسط هستند .این دامن ها قد شمارا کوتاه نشان میدهند .باید توجه کنید دامن هایی که میپوشید لبه انها کجای پا شما قرار میگیرد .بهتر است دامن هایی بپوشید که قد پاهای شمارا بهتر نشان دهند مانند دامن های کوتاه که پاهای شمارا بلند تر نشان میدهند و در بلندتر دیده شدن شما نقش زیادی دارند .توجه کنید دامن یا مانتویی که بیشتر پاهای شمارا میپوشاند شماررا قد کوتاه نشان میدهد .

5_لباس‌هایی با لبه‌های نامناسب

لباس ها و اکسسوری هایی که انتهای انها روی شکم قرار دارد مانند نیم تنه ها یا برخی دامن ها که تا روی ران ها را میپوشانند و در واقع در قسمت عریض بدن قرار میگیرند مناسب افراد کوتاه قد نیستند .پس بهتر است لباس جوری باشد که قسمت عریض بدن را بپوشاند تا قد شما بلند به نظر برسد .پس توجه به این که انتهای لباس شما تا کجاست بسیار مهم است .

6_ کمربندهای پهن

کمربند از ان دست اکسسوری هایی است که استفاده صحیح از ان شمارا خاص جلوه میدهد . اگر قد کوتاهی دارید بهتر است از کمر بند های پهن استفاده نکنید این نوع کمر بند ها که بیشتر از 7 سانت پهنا دارند بخش قابل توجهی از بدن شما را میپوشانند و شمارا قد کوتاه نشان میدهند پس از کمربند های کم پهنا استفاده کنید تا قد شما بلند تر بنظر برسد این کمر بند ها جذابیت خاصی به استایل شما می افزایند.

کت کوتاه و کمربند پهن

7_بوت‌های بلند تا وسط ساق پا

کفش ها و بوت ها جز اکسسوری هایی هستند که در بلند نشان داد قد افراد کاربرد ویژه ای دارند.بوت ها عم همانند شلوار ها هستند استفاده از بوت های که بلند هستند و تا وسط ساق پا هارا میپوشانند برای افراد قد کوتاه مناسب نیست زیرا قد را کوتاه نشان میدهد .

8_ بوت‌های چانکی

بوت های چانکی یا لژدار از نمونه بوت هایی هستند که پاشنه های ضخیم و دارای دندانه دارند. این بوت ها در استایل راک بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند .این بوت ها به دلیل داشتن لژ ضخیم و حجیم شمارا قد کوتاه تر نشان میدهند .پس اگر قد کوتاهی دارید از این نمونه بوت استفاده نکنید .

9_بوت‌های کابویی

بوت های کابویی همانند بوت های چانکی از اکسسوری هایی هستند که پاهارا کوتاه نشان میدهند و چون تا نیمه ی ساق پارا میپوشانند بخش زیادی از پا را پنهان میکنند و البته دارای پاشته ضخیم هستند که باعث میشود قد شما کوتاه بنظر برسد .

دلیل دیگر این است که این بوت‌ها محمولا پاشنه‌ی حجیم و بزرگی دارند. ترکیب این دو باعث می‌شود که بوت کابوی برای افراد کوتاه‌قد انتخاب خوبی نباشد.

10_نیم‌بوت‌های آگ (Ugg)

نیم بوت های اگ از اکسسوری هایی هستند که امروزه میان دختران جوان ترند شده اند .این نیم بوت ها حجیم هستند و پاها را کوتاه نشان میدهند در نتیجه برای افراد قد کوتاه گزینه مناسبی نیستند .برای افراد قد کوتاه بوت هایی مناسب است که ظریف و کوتاه هستند

دختری با اکسسوری زمستانی

11_کفش لژدار

بر خلاف تصور خیلی ها کفش های لژ دار قد را کوتاه نشان میدهند زیرا این کفش ها لژ های ضخیم و بلند دارند و ارتفابدن شمارا زیاد نشان میدهند ولی پا های شمارا کوتاه تر نشان میدهند پس برای افراد قد کوتاه پیشنهاد نمیشوند .

یکی از چیزهایی که زنان معمولا برای بلندتر نشان دادن قد می‌‌پوشند، کفش‌های لژدار است. اما پوشیدن این کفش‌ها درست برعکس عمل می‌کند و قد را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. لژهای کفش به‌خاطر اینکه ضخامت زیادی دارند و بلند هستند، باعث می‌شوند که پاهای شما کوتاه‌تر دیده شود.

درواقع این کفش‌ها باعث افزایش ارتفاع بدن می‌شوند؛ ولی برای بهبود تناسب بالاتنه و پایین‌تنه کاری نمی‌کنند. در نتیجه پاهای شما با وجود بیشتر شدن قد، باز هم کوتاه به نظر می‌رسد.

12_پیراهن‌های اورسایز

پیراهن های اورسایز از نمونه لباس هایی هستند که گشاد و رها هستند .پیراهن های گشاد بدن شمارا کوتاه نشان میدهند و باعث میشود شما چاق دیده شوید و عرض بدن شما زیاد دیده شود .پس اگر میخواهید بلند دیده شوید دنبال این نوع پیراهن ها نروید . این نوع پیراهن برای افرادی که خیلی لاغر هستند مناسب است .

پیراهن‌های اورسایز که طراحی خاصی ندارند و در بیشتر قسمت‌ها گشاد و رها هستند، برای کسانی که دوست دارند بلندتر دیده شوند اصلا انتخاب خوبی نیست.

به‌طور کلی هر پیراهنی که گشاد باشد، بدن را کوتاه‌تر نشان می‌دهد چون این نوع پیراهن‌ها باعث می‌شوند که شکل اندام، دیده نشود و بدن فرد، عریض‌تر و پهن‌تر به نظر برسد. اگر قدکوتاه باشید احتمالا زیاد شنیده‌اید که لباس گشاد برایتان خوب نیست ولی این نکته برای افراد قدبلند هم وجود دارد. لباس‌های گشاد باعث می‌شوند که عرض بدن شما بیشتر از آنچه که هست دیده شود.

اگر دوست دارید لباس‌های گشاد بپوشید، آن دسته از لباس‌هایی را انتخاب کنید که شکل اندام شما را به‌کلی زیر پارچه پنهان نمی‌کنند.

بیشتر متخصصان مد و استایل پوشیدن این سبک پیراهن‌ها را توصیه نمی‌کنند ولی اگر دوست دارید آن‌ها را بپوشید باید بدانید که قد را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. اگر بیش‌از‌اندازه لاغر هستید، این نوع پیراهن‌ها برای شما مناسب‌تر است

13_تاپ‌های بلند

تاپ های بلند که از عریض ترین قسمت بدن شما بلند تر هستند پاه های شمارا کوتاه نشان میدهند و برای افراد قد کوتاه انتخاب خوبی نیستند . اگر قد کوتاهی دارید پیشنهاد میشود از تاپ های کوتاه استفاده کنید یا ان را داخل شلوار خود ببرید تا قد شما بلند تر نمایان شود.پس توجه کنید قد لباسی که انتخاب میکنید در استایل شما تاثیر به سزایی دارد .

14_لباس‌هایی با راه‌راه‌های افقی

یکی دیگر از نکته هایی که به شما در بلند تر دیده شدن کمک میکند طرح لباس است . افرادی که قد کوتاهی دارند بهتر است لباس ها و اکسسوری هایی که راه راه افقی دارند نپوشند این لباس ها با این نوع طرح باعث میشود پهن تر و کوتاه تر بنظر برسید .در نتیجه برای افرا قد کوتاه لباس های با طرح راه راه عمودی مناسب تر است .

حتما شنیده‌اید که می‌گویند برای اینکه لاغرتر به نظر برسید، لباس‌هایی که طرح راه‌راه افقی دارند نپوشید. این مورد برای بلندتر نشان دادن قد هم قابل اجرا است.

خط‌های افقی به‌خصوص اگر عرض زیادی داشته باشند، بدن را پهن‌تر و قد را کوتاه‌تر نشان می دهند.

در مجموع به یاد داشته باشید که هر بخشی از لباس که بدن را عریض‌تر کند، روی قد هم تاثیرگذار است. برای اینکه بلندتر و لاغرتر به نظر برسید، لباس‌هایی با طرح راه‌راه ریز و عمودی بپوشید.

15_کیف‌های دستی بزرگ

کیف های بزرگ هم از ان دسته اکسسوری ها هستند که در استایل شما باعث میشوند کوتاه قد بنظر بیایید پس بهتر است از کیف هایی استفاده کنید که کوچک و ظریف هستند و ظرافت و جذابیت خاصی را به استایل شما میبخشند .

کیف بزرگ ،اکسسوری که شمارا قد کوتاه نشان میده

16_یقه‌های بلند

استفاده از لباس هایی که یقه های بلند دارند چون مقدار زیادی از گردن شمارا میپوشانند باعث میشوند گردن شما کوتاه تر دیده شود و این موضوع روی قد شما هم تاثیر میگذارد پس افراد قد کوتاه تاجایی که ممکن است از لباس هایی استفاده کنند که یقه کوتاه و باز دارند .

17_ژاکت های سایز بزرگ

برای افرادی که قد کوتاه دارند بهتر است از ژاکت ها و سویشرت های استین بلند و لش که امروزه ترند شده انداستفاده نکنند، زیرا علاوه بر چاق نشان دادن شما روی قد شما هم تاثیر گذار هستند .

دختری با ژاکت سفید لش

18_کفش با نوک مربعی

همان طور که قبلا گفتیم کفش هااز اکسسوری هایی هستند که نقش به سزایی در استایل ما دارند .از نمونه کفش هایی که پاهارا کوتاه نشان میدهد کفش هایی است که نوک مربعی دارند چه پاشنه تخت داشته باشند چه بلند فرقی ندارد . در نتیجه پیشنهاد میشود افراد قد کوتاه از کفش های نوک تیز استفاده کنند تا بلند تر دیده شوند .

در کل توجه کنید برای داشتن یک استایل خاص و جذاب اگر که میخواهید قد بلند دیده شوید از هر اکسسوری یا لباسی که ابعاد بزرگی دارد استفاده نکنید .

کفش سفید پاشنه دار و ست لاک جذاب

معرفی استایل خاص و خرید عالی با تنوع زیاد در سایت ناپولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *